IMG 3165 scaled

Erim Kırca

Eğitmen, Yönetici Koçu, Danışman

EQAC, BPC

İş hayatına 2006 yılında üretim mühendisi ve sonrasında finansal analist olarak başlamış, 2010 yılında Altı Sigma Kara Kuşak olarak kurum içinde verdiği Altı Sigma eğitimleri ile eğitmenlik mesleğini yapmaya başlamıştır. Organizasyonel gelişim uzmanı olarak çalıştığı dönemde yüksek lisansını tamamlamış ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Endüstri Mühendisliği bölümünde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

2015 yılından itibaren liderlik, yönetim becerileri, proje yönetimi, duygusal zeka konularında kurumsal eğitmen olarak çok sayıda yöneticinin gelişiminde rol almıştır. ICF onaylı takım koçluğu, bireysel koçluk eğitimlerini tamamlayan Dr.Erim Kırca Points of You, Deep Democracy, SixSeconds vb. sertifikasyonlarla eğitmenlik araç setini sürekli geliştirmiştir.

Yetenek yönetimi liderliği rolü ile birlikte uluslararası ödüllü eğitim programlarının tasarımı, liderlik akademileri ve kurumsal eğitmen akademisinin kurulması, kurum içi koçluk ve mentörlük yapılarının kurulması, kuruma özel örgütsel iklim ve liderlik envanterlerinin oluşturulması gibi çok sayıda inisiyatifi hayata geçirerek Hugo Boss’un yetenek yönetimi alanında benchmark şirketlerden birisi olmasına katkı sağlamıştır.

2018-2020 yılları arasında Hugo Boss’un kültürel dönüşüm projesi olan Innovation Excellence projesinin lideri olarak şirket genelinde çevik yönetim, tasarım düşüncesi, yalın girişim, tersine mentörlük vb. yaklaşımların hayata geçirilmesini ekibi ile birlikte sağlamıştır.

Danışmanlık firması Hugo Boss Solutions çatısı altında liderlik modülünün yöneticisi olarak çok sayıda kurumda eğitmen ve mentör olarak görev almıştır.
2021 yılında İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak iki fabrikanın İK iş ortaklığı süreçlerini yönetmeye başlamış, İK süreçlerinin uçtan uca çalışan deneyimi perspektifi ile yeniden yapılandırıldığı dönüşüm projesinin liderliğini yürütmüştür. Kurumun çevik dönüşümünde OKR koçu olarak görev yapan Dr.Erim Kırca 2023 yılında «yetenek yönetimi ve inovasyon»
üzerine yaptığı akademik çalışmalar ile Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Anabilim Dalı doktora programının ilk mühendis kökenli mezunu olmuştur. Son 5 yıldır İEÜ Executive MBA programında Yaratıcılık ve Yenilikçilik dersini vermektedir.

Yıllara dayanan eğitmenlik tecrübesini ve profesyonel deneyimini daha fazla kurumla paylaşmak, öğrenme ve gelişimi iş hayatının merkezine almak amacı ile kurumsal görevlerine son vererek Hayatın Ritmi ekibi ile kurumların ve bireylerin gelişimine hizmet vermeye başlamıştır.