Z

Meycen Arıcı

Yurtdışı İlişkiler Direktörü – Çevirmen

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olur olmaz A.B.D’ye taşındı. Gıda, turizm, tekstil ve kuyumculuk sektörlerinde, satış ve pazarlamadan ürün ve marka müdürlüğüne, üretim ve kalite kontrolden lojistiğe iş süreçlerinin çeşitli basamaklarında deneyim kazandı. Şirketlerin kuruluş ve gelişim süreçlerinde etkin rol oynadı, sayısız işe alım görüşmesine katıldı ve çalışanlar için şirket kültürü ve süreçleri konusunda eğitim materyalleri hazırladı.  GIA’dan (Gemological Institute of America) AJP Satiş Eğitimi sertifikasına sahiptir.

2003 yılında New York’da, göçmen ailelerin bireylerine İngilizce öğretmeye başladı ve onlara yeni bir hayat ve kariyer edinme hayallerinde destek oldu.

2018 yılında kurumsal hayatta edindiği tecrübeleri Türkiye’deki profesyonellerle ve öğrencilerle paylaşmak amacıyla işinden ayrılarak idealindeki meslek olan eğitmenliğe geri döndü.  İngilizce iş görüşmeleri ve sınavlar için taktik, çalışma ve öğrenme yöntemlerinin yanı sıra bireysel motivasyon ve hayat boyu öğrenme konularında içerik ve materyaller hazırladı. 

Ekim 2021’den itibaren Hayatın Ritmi ailesine Çeviriler ve Yurtdışı İlişkiler Direktörü olarak katkıda bulunmaktadır.

Tarih ve sosyoloji okumalarına, sanatın her dalına, doğaya ve bilime, adli antropolojiye, dağcılık ve uzakdoğu savunma sporlarına meraklıdır.