29112019052814793 team detail test

Erdem Ercan

Hayatın Ritmi Kurucusu, Yönetici, Takım Koçu, Eğitmen, Danışman, Konuşmacı

PCC, EQAT, EQPC, EQAC, STCC, ETAC, VSCC

Hayatın Ritmi kurucusu ve Six Seconds Eğitmeni Erdem Ercan, Adler Koçluk Okulu’ndan 2013 yılında mezun oldu. 1.200 saatin üzerinde koçluk tecrübesi ve PCC ünvanı ile üst düzey yöneticilere ve takımlara Koçluk yapıyor. Duygusal Zeka (EQAP&EQAC& EQAT -Six Seconds) ve Beden Dili – Mikro-ifadeler (ETAC&ESAC) uzmanlıklarını 12 yıllık yöneticilik ve 9 yıllık girişimcilik deneyimi ile birleştiriyor. 1.500 saatin üzerinde Eğitim, 950 saatlik Danışmanlık ve 40 saat Konuşma tecrübesiyle yerel ve uluslararası şirketler ile çalışıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Teba (1996-1997), Anadolu Efes İçecek Grubu (1998-2005) ve Gilan Mücevherat’ta (2006-2009) yönetici olarak görev aldı. Daha sonra Dymra Gıda (2009-2012) ve Hayatın Ritmi Koçluk-Eğitim-Danışmanlık (2013-…) şirketlerini kurdu.

Hayatın Ritmi, 165 ülke, 25 ofis ve ağındaki 65.000 kişi ile dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’ın Türkiye partneridir. Kişilerde ve kurumlarda olumlu değişimi yaratmak için Duygusal Zeka temelli Yönetici-Takım Koçluğu, Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Girişimciliği ile 2009’da Dymra Gıda şirketini kurdu. Yenilikçi ve iyi çalışan bir teslimat sistemi yarattı. Şirketi sektöründe Pazar lideri yaptıktan sonra 2012’de şirket hisselerini sattı.

Gilan Mücevherat’ta Koordinatör olarak satış ve satış sonrası ekiplerini (44 kişi) yönetti. Değerlendirme sistemini oluşturdu, satış süreçlerini yeniden organize etti ve operasyonel maliyetleri azalttı. CRM sistemini geliştirdi. Müşteri memnuniyetini %100 arttırdı. Çalışanların gelişimine önem verdi.

Anadolu Efes İçecek Grubu’nda Ulusal Özel Müşteri Yöneticisi olarak çalıştı. Satış süreçlerini geliştirdi, yıllık anlaşmaları tarihi başarılara imza atarak organize etti. Bölge Özel Müşteri Yöneticileri, Saha satış ve Merch elemanları olmak üzere 45 kişilik ekip yönetti. Merch ekiplerinin çalışma düzeninde ve mağaza içi uygulamalarda kalıcı verim sağlayan uygulamalar yaptı. Görevi süresince satış rakamları yıllık %120 büyüdü. Müthiş lansman ve kampanyalara imza attı.

20 yılı aşan Sirtaki deneyimini Eğitmenlik ve Koçluk birikimi ile harmanlayarak “Sirtaki ile Takım Çalışması” eğitimini tasarladı. 20 yılı aşan Tango deneyiminin, Eğitmenlik ve Koçluk birikimi ile harmanı olan ICF onaylı CCE belgeli Tango & Koçluk eğitiminin de John Leary Joyce ile birlikte oluşturdu. Bu eğitim katılımcılar tarafından çok beğenildiği için İstanbul’un yanı sıra Londra ve Budapeşte’de de gerçekleştirildi.

www.erdemercan.com

Özgeçmiş için tıklayınız