Duygusal Zeka’ya etkin, hızlı ve keyifli bir giriş yapın. Çalışanlarınız için birlikte paylaşacakları verimli ve öğretici bir gün sunun.

Hayatın Ritmi tarafından Duygusal Zeka ile derinden tanışmak ve deneyimlemek üzerine planlanmış özgün bir programdır.

Duygusal Zeka günü, Hayatın Ritmi kurucusu Duygusal Zeka İleri Eğitmeni olan Erdem Ercan’ın açılış konuşması ile başlar. Six Seconds’ın 23 yıllık tecrübesi ve bilimsel temeline dayanan Duygusal Zeka Modeli çerçevesinde duygularla akıllı olmanın dinamiklerinden söz edilir. Bu konuşmada Erdem Ercan, Six Seconds Duygusal Zeka yetkinlikleri ile beynin çalışma prensiplerini, samimi bir dil ve araştırma örnekleri aracılığıyla aktarır.

Ardından gün, aşağıdaki başlıklardan seçilecek iki ila sekiz adet 75 dakikalık interaktif Duygusal Zeka atölye çalışmaları ile devam eder. İnteraktif çalışmalar olması nedeniyle seminerlerin en fazla 20 kişilik gruplarla yapılması önerilir. Katılımcılar istedikleri atölye çalışmasına girebilirler.

Atölyeler

1.Kaygı Yönetimi
Duygusal Zeka ile daha iyi sonuçlar için kaygıyı yönetmek.

2.Etkin Karar Verme
Karar verme süreçlerini etkin kılarak performans artışı sağlamak.

3. Motivasyon Gelişimi
İçsel motivasyona bağlanmak yetkinliğini deneyimlemek.

4.İş birliği Gelişimi
Duygusal Zeka ile işbirliğini geliştirmek.

5. Güven İnşa Etme
Performansı ve iş birliğini arttırmak için, kazan -kazan prensibi ile güven inşa etmek.

6. Öğrenmenin Bulmacası
Duygusal Zeka ile öğrenmenin bulmacasını keşfetmek.

7. Yenilikçi Olmak
Olumlu değişim için sorunlara yenilikçi çözümler bulmak.

8. Beyinler İletişiyor​​​​​​​
Beynin işleyişini anlayarak iletişimi daha etkin hale getirmek.

Kapanış konuşması, Eczacıbaşı Holding bünyesinde genel müdür ve grup başkanı olarak geçirdiği 30 yıla yakın iş yaşamının kendisine kattığı tüm tecrübeleri, almış olduğu eğitimler, Duygusal Zeka ve Koçluk alanlarında tamamladığı sertifikasyon eğitimleri ile harmanlayarak sunan Sedat Birol tarafından yapılır. Sedat Birol, zorlu rekabet ortamında fark yaratarak öne çıkmanın, duygusal zekayı olumlu değişim için kullanmanın ve değişim süreçlerinde sorumluluk alabilmenin anahtarlarını paylaşır. Duygusal Zeka’nın iş hayatındaki öneminin üzerinde durur, kişisel yaşamda da mutluluğu elde etmenin ve dengeli bir hayat kurmanın önceliklerinden söz eder. Program, günlük hayattan örneklerle bezenmiş bu etkileyici konuşma ile son bulur.​​​​​​​

Kazanımlar

  • 40 ila 160 kişinin aynı gün içinde Duygusal Zeka model ve yaklaşımını etkileşim halinde içselleştirmelerini sağlamak.
  • Duygusal Zeka’nın kurum kültürüne nüfuzunu hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirmek.
  • Farklı içerikte interaktif atölye çalışmaları ile eğlenerek öğrenmeyi gerçekleştirmek.
  • Kurum içerisinde ortak bir Duygusal Zeka dili yaratarak insan odağını öne çıkarmak.
  • Katılımcıların duygu ve düşünceleri harmanlama kapasitelerini geliştirerek kendileri ve çevreleri adına daha iyi sonuçlar üretmelerine destek olmak.

Tüm atölye çalışmaları, görsel materyaller ile destekli olup, tamamen interaktif ve uygulamaya dayalıdır. Tüm süreçler Duygusal Zeka temelli öğrenme ilkelerimiz çerçevesinde oluşturulur. Kurumunuza özel olarak dizayn ettiğimiz Duygusal Zeka Günü’nde, 8 atölye başlığımız içerisinden kurumunuzun ihtiyaçlarına göre birlikte netleştireceğimiz çalışmalar ile ilerlenir. Atölyelerin bir kısmını veya tercihinize göre hepsini almayı seçebilirsiniz.

Duygusal Zeka günü 2 ila 8 sınıflık ve yarım / tam / iki günlük seçenekli atölye çalışmaları ile tasarlanabilmektedir. Mini (2 Atölye), Midi (4 Atölye), Maksi (8 Atölye) Program alternatifleri ihtiyaca göre seçilen temalardan oluşturulur.

Duygusal Zekanın Kilidini Açmak (EQKA) Profili tüm katılımcılara opsiyonel olarak sunulur.
Ekibimizi yakından tanımak için tıklayınız

Amaç

Duygusal Zeka’yı 40 ila 160 kişilik ekiplerinize aynı günde ve etkileşim halinde, en donanımlı uzmanlar eşliğinde, eğlenceli ve öğretici bir ortamda ulaştırmak.

Süre

1 gün

Kimler Alabilir?

Eğitime ihtiyaç duyan herkes dahil olabilir.

Bilgi almak istiyorum.


Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.