Ulusal ve uluslararası alandaki bilgi, birikim ve bilimsel değerlendirme araçları ile kurumların eğitim, koçluk, mentorluk, danışmanlık hizmetleri konusundaki ihtiyaçlarını netlikle ortaya koyuyor, izlenecek yolu sizlerle birlikte oluşturuyoruz. Danışmanlık kapsamımız ek olarak bu noktada eğitim, koçluk hizmetlerimizle bu noktada devreye girebiliyor ve uygulama aşamasında da hizmet sunuyoruz.

Dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonu olan 25 yılını duygusal zekanın gelişimine adamış Six Seconds’ın ve dünyanın önde gelen 45 yıllık eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketi olan CMOE’ nin Türkiye iş ortağı olarak global tecrübe, bilgi, model ve envanterlerden yararlanıyoruz. Türkiye de 18 yıldır çok değerli çalışmalara imza atan alanında çok yetkin Disc Akademi ile bu alanda iş birliği yaparak çok değerli envanterlerinden ve tecrübelerinden yararlanıyoruz.

Bu süreçlerde Six Seconds’ın “Yaşamsal Veriler” envanterlerini organizasyon, takım ve liderler bazında kullanıyoruz. Bu model ve envanterler çok değerli firmalarda başarı ile kullanılmaktadır.

Verimli, yenilikçi ve sistematik yaklaşımlarla hem stratejik hem de taktiksel yol haritaları oluşturuyoruz. Yolculuğun her aşamasında sürecin içinde oluyoruz. Global pazarlarda deneyimlenmiş verimli ve sürdürülebilir bir yol izliyoruz.

* İnsanlar işin içine dahil olmadığında en parlak strateji bile yararlı olamaz. Değişimlerin %70 başarısızlıkla sonuçlanmasının nedeni düşük çalışan bağlılığı olduğu bulgulanmıştır*.

Yaptığımız çalışmalar ile insana dokunuyor ve çalışan bağlılığını artırıyoruz.

05122019044156622-1
Erdem Ercan

Hayatın Ritmi Kurucusu, Yönetici, Takım Koçu, Eğitmen, Danışman, Konuşmacı

06122019101518777-sedat-birol
Sedat Birol

Hayatın Ritmi İş Ortağı, Yönetici Koçu, Eğitmen, Danışman, Mentor, Konuşmacı

ataselcuk
Ata Selçuk

Hayatın Ritmi İş Ortağı, Eğitmen, Danışman, Mentor, Konuşmacı

07012020052249654-Berna-buyukutku-boragan-l
Berna Büyükutku Boragan

Eğitmen, Yönetici Koçu, Danışman

   Danışmanlık Modelimiz

Danışmanlık Envanterlerimiz

1

OVS

Organizasyonel Yaşamsal Veriler:

Organizasyon genelinde organizasyonel iklimin temel göstergelerini ölçün.

2

TVS

Takım Yaşamsal Veriler:

Optimum grup performansı için fırsatları ve engelleri belirleme.

3

LVS

Liderlik Yaşamsal Veriler:

Liderlik etkinliği hakkında içgörü edinme.

Organizasyonel Yaşamsal Veriler:

Güven, yüksek performans gösteren kuruluşların merkezinde yer alır.

 

OVS modeli, dört temel performans sonucunu öngören beş yönlendirici güç içermektedir: Gelecekteki Başarı, Müşteri Odaklılık, Verimlilik ve Elde Tutma.

Gelecekteki Başarı Kuruluş kalıcı değer yaratıyor mu ve bu zaman içinde devam edebilir mi? Gelecekteki başarı, uzun vadede anlamlı olan stratejik bir yönle ilgilidir.

Müşteri Odaklılık Kuruluş değişen müşteri ihtiyaçlarına hızla uyum sağlayabiliyor mu? Proaktifler mi? Müşteri Odaklılık, müşteri deneyimini ve memnuniyetini gerçekten önemsemekle ilgilidir.

Verimlilik Bu kuruluştaki insanlar birlikte değerli hedeflere ulaştıklarını düşünüyorlar mı? Yeterince şey yapıyor muyuz? Üretkenlik, kuruluşun temel önceliklere odaklanma becerisi ile bağlantılıdır, böylece işleri birlikte yaparlar.

Elde Tutma – İnsanlar kendilerini kurumun değerli üyeleri gibi hissediyor mu? Bu rolde kalmak istiyorlar mı? Elde tutma, insanların kuruluşa ve misyonuna ne kadar bağlı hissettikleriyle bağlantılıdır

Örnek rapor için tıklayınız.

OVS tanıtım broşürü için tıklayınız.

 

Takım Yaşamsal Veriler:

Performansın %60’ı takım iklimi faktörleri tarafından yönlendirilir.

 

TVS modeli, dört temel performans sonucunu öngören beş yönlendirici güç içermektedir: Memnuniyet, Çeviklik, Sonuçlar ve Sürdürülebilirlik,

Sürdürülebilirlik – Takım kalıcı değer yaratıyor mu ve bu zaman içinde devam edebilir mi? Sürdürülebilirlik, uzun vadede mantıklı olan stratejik bir yön belirlemekle ilgilidir.

Çeviklik – Takım değişen koşullara hızla uyum sağlayabiliyor mu? Proaktifler mi? Çeviklik, statükodan ziyade öğrenme durumunda olmakla ilgilidir.

Sonuçlar – Takım hedeflerine verimli ve etkili bir şekilde ulaşıyor mu? Sonuçlar, takımın temel önceliklere odaklanma becerisi ile bağlantılıdır, böylece işleri birlikte yaparlar.

Memnuniyet – Üyeler takımda kalmaya kararlı mı? Memnuniyet, insanların takıma ve misyonuna ne kadar bağlı hissettikleriyle bağlantılıdır.

Örnek rapor için tıklayınız.

TVS tanıtım broşürü için tıklayınız.

 

Liderlik Yaşamsal Veriler:

Eyleme geçirilebilir verilerle liderlik etkinliğinizi artırın. Hem güçlü yönleri hem de eleştirileri ele alın, sonraki adımları planlayın ve hem insanlar tarafında hem de stratejik, operasyonel tarafta daha da iyi bir lider olun.

LVS modeli, dört temel performans sonucunu öngören beş yönlendirici güç içerir:

Yön Verme, Tasarım, Yararlılık, Etkileme.

Yön Verme: Uygulanabilir, güçlü bir vizyon belirleme.

Tasarım: İnsanlarla birlikte ve insanlar aracılığıyla sorunsuz bir iş akışını yönetmek.

Yararlılık: Yararlı sonuçlar üretme.

Etkileme: İnsanların katılımını sağlamak için güçlü ilişkiler kurmak.

Örnek rapor için tıklayınız.

LVS tanıtım broşürü için tıklayınız.

Danışmanlık Sürecimiz

Süreç Akışı

 1. Projenin duyuru lansmanı
 2. Mevcut durum analizi ve başlangıç raporlama
 3. Analizler ışığında ihtiyaç tespiti
 4. Eğitim, yönetici – takım koçlukları, danışmanlık konularında öneri ve planlama
 5. Uygulama – Takip (Eğitim ve Koçluk hizmetlerini Hayatın Ritmi olarak sunabiliriz)
 6. Kapanış raporlama
 7. Kapanış kutlama

Süreç Adımları

 • Kurumun içinde sürece dahil olacak tüm katılımcılara süreç ile ilgili bilgilendirme ve tanışma amaçlı toplantı düzenlenir.
 • Bilimsel envanterler, birebir görüşmeler ve vaka çalışmaları ile net durum analizi yapılır ve raporlanır.
 • Kurum yetkilileri ile değerlendirmeler yapılır. Hedeflenen sonuç netleştirilir. Hedef paralelinde ihtiyaç tespiti çalışması tamamlanır ve kurum ile hizalanılır.
 • Kurum için gerekli yol haritası oluşturulur. Danışmanlık, eğitim ve koçluk ihtiyaçları belirlenir. Zaman planı tanımlanır.
 • Süreçteki eğitim ihtiyaçlarına özel içerikler hazırlanır. Koçluk yöntemleri ve koçlar belirlenir. Danışmanlık alanları tanımlanır.
 • Uygulamalar yürütülür.
 • Takip için gerçek alanda uygulama projeleri gerçekleştirilir. Gözlemlenir. Takipler yapılır.
 • Başlangıçta alınan raporlar tekrarlanır ve sürecin çıktıları nesnel ve öznel veriler ışığında raporlanır.
 • Kutlamanın nasıl yapılacağı konusunda öneriler sunulur. Sürece katkı sağlanır.

*Inside Change Joshua Freedman – Massimiliano Ghini

Ekibimizi yakından tanımak için tıklayınız