Liderlik gelişim programlarımız, ekibinizde üretkenliği, takım çalışmasını, iletişimi ve güveni besleyerek takip edilen bir lider olmak ve çalışan bağlılığını güçlendirmek, daha verimli çalışma iklimi yaratmak, insani faktörleri iyi yöneterek performansı ortaya çıkarmak için yetkinliklerinizi keşfetmeniz ve uygulamanıza yönelik tasarlanmıştır.

Kuruluşunuz için ne tür bir liderlik geliştirme programı veya müfredatı doğru olur? Cevap, elbette, kuruluşunuz kadar benzersiz olan, kuruluşunuzun liderlik yetkinliği geliştirme hedeflerini yansıtan ve her düzeyde kalıcı liderlik yeteneği oluşturan bir öğrenme programıdır.

Bu vizyon doğrultusunda; partneri olduğumuz dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka Organizasyonu olan Six Seconds’ın duygusal zeka model ve araçları ile ve organizasyonel kültür değişimi, koçluk, liderlik konularında dünyanın en önemli eğitim kurumlarından olan CMOE’nin model ve araçları ile kurumunuza özel liderlik gelişim ihtiyaçlarınızı kapsayan global, bilimsel ve pratik programlar sunuyoruz.

Aşağıdaki formu doldurun, size ulaşalım.

  21112019054701469 liderlik

  Duygusal Zeka Lider Geliştirme Programı

  22112019101722947 degisime liderlik

  Değişime Liderlik Etmek

  Liderler icin Etkili Sunum ve Kolaylastirici Becerileri e1633893263926

  Liderler için Etkili Sunum ve Kolaylaştırıcı Becerileri

  Liderler icin Iletisim Becerileri e1633894561768

  Liderlikte İletişim Becerileri

  Digerlerini Etkileme

  Sonuçlara Yönelik Etki Etme

  diversity people seminar learning cityscape concept e1634288699489

  Stratejik Liderlik

  problem solving close up view hand business woman stopping falling blocks table concept about taking responsibility e1633942106516

  Öz Sorumluluk

  Cesur Yuzlesmeler e1633894298822

  Cesur Yüzleşmeler

  değişim yönetimi

  Değişim Yönetimi

  Empatik liderlik

  Empatik Liderlik

  dijital dünyada lider olabilmek

  Dijital Dünyada Lider Olabilmek

  Problem Çözme

  Problem Çözme

  Liderliğe Geçiş

  Liderliğe Geçiş

  stratejik düşünme

  Stratejik Düşünmek

  delege etmek

  Delege Etmek ve Hesap Verilebilirlik

  Zaman Yönetimi

  Etkili Performans ve Zaman Yönetimi

  etkin karar verme

  Etkili Karar Verme

  kapsamlı liderlik programı

  Kapsamlı Liderlik Programı

  yönetici geliştirme programı

  Yönetici Geliştirme Programı

  Kocluk Ipuclari e1643745328991

  Yöneticiler için Temel Koçluk Becerileri

  Esnek Liderlik e1633892697694

  Esnek Liderlik

  Site Gorselleri 2

  Çözüm Odaklı Bakış Açısı Eğitimi

  HR Egitim Olusutururken Kapak Fotografi Boyutlari

  Profesyonel İmaj Yönetimi

  Eğitimlerimizin Amacı

  Liderlik gelişim programlarımız, şirketinizdeki liderlerin işlerini ve onlardan istenen görevleri sahiplenecek şekilde eğitmek için tasarlanmıştır. İnsanları yalnızca daha iyi çalışanlar olmaları için değil, aynı zamanda daha büyük liderler olmaları için de eğitir.
  Liderlik geliştirme eğitim programlarımız ile amaçlarımız:

  • Liderlerin, liderlik yetkinlik modellerini bir davranış ve hareket biçimi olarak içselleştirmelerine yardımcı olmak.
  • Liderlerin kendi alanlarında mükemmelleşmek için ihtiyaç duydukları kritik yetkinlikleri ve deneyimi geliştirmelerine yardımcı olmak ve tüm işgücünün etkinliğine ve katılımına katkıda bulunmasını desteklemek.
  • Liderlerin öğrenme hedeflerine ulaşma konusunda sorumluluk almaları ve istenen beklentileri karşılama konusunda daha fazla hesap verebilirlik göstermeleri için koşullar yaratmalarını sağlamak.
  • Kurumun liderlik kapasitesinde ölçülebilir iyileşme sağlayacak yetkinlik, araç ve teknikleri tanıtmak.

  Liderlik Gelişim Programlarının Önemi

  Liderlik programlarının en büyük önemlerinden biri, çalışanların verimliliği üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalarıdır. Bu sayede çalışan bağlılığını artırabilir ve ekipleri etkin bir şekilde yönetebilecek liderler yaratmaya yardımcı olabilirler. Bunun yanı sıra daha fazla çalışanı işte öğrenmeye ve liderlik rollerini kazanmaya yönelik çalışmaya teşvik ederek pozitif bir çalışma kültürü yaratırlar. Etkili liderler, kuruluşları yeni zirvelere taşıyabilecek benzersiz ve verimli stratejiler geliştirilmesine yardımcı olur.
  Liderlik geliştirme programlarının önemi oldukça fazladır. Ancak anahtar, çalışma kültürüne uyan ve bir organizasyon içindeki liderlik gelişim alanlarını tespit edip gelişimi amaçlayan bir programı seçmekte yatar. Günümüzde kuruluşlar, adaylar arasında yalnızca liderlik yetenekleri aramakla kalmamakta, aynı zamanda kuruluşun hedeflerine katkıda bulunabilecek yeni liderler yetiştirme yetkinliği de aramaktadır. Bunun için ise programlarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Neden Liderlik Gelişim Programlarına Katılmalısınız?

  Liderlik Gelişim Programları kurumunuz için katkıları nelerdir:

  • Çalışan bağlılığını artırır.
  • Çalışanı elde tutmayı sağlar.
  • Kişisel gelişimi teşvik eder.
  • Dönüşüm ve sürdürülebilirlik sağlar.
  • Yeteneği ortaya çıkarır.

  Neden Hayatın Ritmini Tercih Etmelisiniz?

  Hayatın Ritmi olarak; dünyanın önde gelen kuruluşları ile yaptığımız iş birliklerini deneyimimiz ile harmanlayarak oluşturduğumuz Liderlik Gelişim Programları bizi liderlik gelişim ihtiyaçları için kalıcı çözümler arayan her tür ve büyüklükteki kuruluş için ideal ortak haline getirmektedir.

  • Global, pratik, bilimsel, yetenek geliştirmeye odaklanan ve modern öğrenicinin ihtiyaç ve tercihlerini yansıtan kanıtlanmış tasarım model, araç ve teknikleri kullanıyoruz.
  • Liderlerin günümüzde karşılaştığı gerçek iş zorluklarını ele alan katma değerli programları verimli bir şekilde sunuyoruz.
  • Mevcut materyal ve kaynaklardan oluşan muazzam bir kütüphanenin yanı sıra son derece özelleştirilmiş materyaller üretme yeteneğine sahibiz.
  • Mevcut programlarımız yanı sıra müşterilerimizin içerikleriyle çalışmaya, çalışmalarımızı kuruluşun halihazırda sahip olduğu programlarla entegre etmeye ve iş birliği yapmaya istekliyiz.
  • Hayatın Ritmi kurum içi tasarım ekibimiz, müşterilerimizin eğitim ve gelişim beklentilerini karşılayan ve geliştiren anlamlı öğrenme deneyimleri yaratmak için müşteri kuruluşlarımızla iş birliği yapma konusunda geniş deneyime sahiptir.
  • Sürekli destek ve pekiştirme sağlamak için çeşitli onaylanmış değerlendirme araçlarına ek olarak program sonrası değerlendirme ve bireyselleştirilmiş koçluk oturumları kullanarak son derece kişiselleştirilmiş geri bildirim ile liderler için yoğun profesyonel gelişim sağlamayı amaçlıyoruz.

  Liderlik Yetkinlikleri Nelerdir?

  Liderlik yetkinlikleri, diğer insanları ortak bir hedefe ulaşmaları için teşvik etmenize ve organize etmenize yardımcı olur. Yönetici, proje lideri veya ekip üyesi olun bu yetkinlikler başkalarını motive etmenize olanak tanır. Çünkü liderlik sadece bir yetkinlik değil, birkaç farklı yetkinliğin birleşimidir.

  Liderlik Yetkinliklerine Kimlerin İhtiyacı Vardır?

  Liderlik Gelişim Programları, uyumlu bir öğrenen organizasyon yaratmak ve tutarlı liderlik beklentileri oluşturmak amacıyla işletmenin tüm seviyelerindeki liderler için tasarlanabilir:

  • Kariyerinin başında olan profesyoneller: Kariyerinizin başlarında liderlik yetkinlikleri geliştirmek, liderlik potansiyelinizi göstermenize ve kendinizi daha üst düzey roller için konumlandırmanıza olanak tanır.
  • Yeni terfi alan liderler: Yeni terfi alan bir liderseniz yetkinliklerinizi geliştirmek, görevlerinizi daha etkin bir şekilde yerine getirmenizi sağlayabilir.
  • Girişim liderleri: Girişiminizin başarısı, ekibinizi üretken olmaya yönlendirmenizi gerektirir, böylece kazanan stratejiler geliştirebilirsiniz.

  Liderlik Gelişim Programı Nedir?

  Liderlik programı, bireylerin bir organizasyon içindeki liderlik rollerinde verimli bir şekilde performans gösterme kapasitelerini genişletmek için uygulanan programlardır. Profesyonellerin bir kuruluşta iş stratejileri tasarlama ve yürütme, uyum oluşturma ve kariyer gelişiminde başkalarını yönlendirme, gibi kritik sorumluluklar alma yeteneklerini geliştirmeye odaklanır. Gelişim programları, çalışanların bir lider olarak neye başlamaları, neyi durdurmaları ve neye devam etmeleri gerektiği konusunda da farkındalık oluşturmalarına ve uygulamalarına destek olur.

  Liderlik Gelişim Programları Ne İçerir?

  Bir liderlik geliştirme programı, kurumların stratejileri ile uyumlu hareket eden ekipler yaratırken, kurum ve çalışanlar arasındaki bağlantıları güçlendirmeye odaklanır. Bir programa katılmadan önce, kurumun ve çalışanların hedeflerini anlamak ve neden liderlik özelliklerini geliştirmek istediklerini belirlemek çok önemlidir. Çünkü liderlik programı, kurumun ve çalışanın hedefleri ve güçlü yönleri etrafında tasarlanır.

  Liderlik eğitimi oluşturmanın amacı, liderlik teorilerinin ve pratik uygulamalarının anlaşılmasına yardımcı olmaktır. Bu nedenle programlar deneyimsel öğrenmeyi içerir, çünkü yalnızca çalışanları elde tutmakla kalmaz, aynı zamanda liderlik kavramlarını çalışanlara daha iyi iletir.

  Çalışanlar profesyonel yaşamlarında yeni bir ufka gireceğinden; ilerlemelerini ölçmek için niteliksel ve niceliksel geri bildirim almaları önemlidir. Çalışanlar, liderlik ilerlemelerinin kurumun faaliyetlerini nasıl etkilediğinin farkında olmalıdır. Bu açıdan eğitmenler, katılımcılara verilen geri bildirimin yapıcı olmasını sağlar ve gelişime açık yönleri üzerinde çalışmalarına yardımcı olur.

  Liderlik Programlarından Kimler Yararlanabilir?

  Liderlik programları hem işverenler hem de çalışanlar için faydalıdır. İşverenler, liderler geliştirmede her zaman proaktif olmalıdır. Bir liderlik geliştirme programına kaydolan çalışanlar, yönetim rollerinde kendilerini daha güvende hissedebilir ve bu da onları ilerleme için iyi adaylar haline getirir.

  Ancak profesyonel gelişim programlarından yararlanmayı bekleyenler yalnızca hevesli liderler ve yöneticiler değildir. Her düzeyde liderlere ihtiyacımız bulunur. Yarının organizasyonlarını şekillendirmede aktif rol alan daha fazla insana, daha iyi bir geleceğe doğru bize ilham verebilecek, iş birliği yapmamızı ve harekete geçmemizi sağlayacak liderlere ihtiyacımız vardır.

  Yaratıcı veya teknik bir roldeyseniz liderlik yetkinliklerini öğrenmek projeleri daha etkin bir şekilde yönetmenize, ekibinizle iletişim kurmanıza, çatışmaları çözmenize ve kariyer gelişimi hakkında konuşma zamanı geldiğinde yöneticilerinizle müzakere etmenize yardımcı olabilir.