Harika sohbetleri seviyorsunuz ve insanların bir şeyleri konuşmak için size gelmesinden gerçekten keyif alıyorsunuz, doğal bir koçsunuz. Belki de halihazırda şirketinizde ya da özel olarak koçluk yapıyorsunuz. Tamamen yeni başlayan biri de olabilirsiniz. İnsan Kaynakları’nda veya Çevik Koç olarak çalışıyor olabilirsiniz ve koçluğunuzu profesyonelleştirmek için kişilerarası becerilerinizi geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Ya da bir lidersiniz ve her gün yaptığınız harika konuşmalarda biraz daha yapı kazanmak istiyorsunuz. Konuşmalarınızda daha özgüvenli ve profesyonel hissetmek ve ne yaptığınızı net olarak bilmek istiyorsunuz.

Ancak piyasada o kadar çok koçluk eğitimi var ki! Nasıl seçim yapmalı? Sizi hazırlıksız bırakacak veya büyük ihtimalle kafanızı karıştıracak bir eğitim için çok fazla para ödemek istemezsiniz. İyi yapılandırılmış bir model, uygulaması kolay yönergeler ve eğitimde bolca pratik yapmak istersiniz, böylece en iyi şekilde hazırlanırsınız. Ayrıca, dünya kadar vaktiniz yok ve bunun yönetilebilir parçalar halinde gerçekleşmesini istiyorsunuz. Ve son olarak: bir koç olarak itibarınızı göstermek ve sektörde etik ve ciddi bir uygulamayı savunduğunuza dair net bir kanı oluşturmak istiyorsunuz. Bunu yapmanın en iyi yolu, koçlar için “altın standart” olan Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından sertifikalandırılmaktır.

Kazanımlar

 • Koçluğun Temelleri Sertifika Programı, kullanımı ve uygulaması kolay, bununla beraber yapılandırılmış, profesyonel ve kanıta dayalı bir yaklaşım olan “Çözüm Odaklı Koçluğu” öğretir. Koçluğunuzun sağlam bir temele sahip olduğundan emin olacaksınız. Müşterileriniz de sizin profesyonel bir koç olduğunuzdan emin olacaklar çünkü bu eğitim Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF ve Avrupa Mentorluk ve Koçluk Derneği EMCC tarafından tamamen akredite edilmiştir.
 • Level 1 (ACSTH)etabında ACC ünvan süreciniz için gereken tüm eğitim ve mentorluk saatlerini size sunar. Bu eğitim ICF tarafından 67 CCEU olarak tanımlanmıştır. Kurumsal Koçluk (ICF Level 2) veya İleri Düzey Koçluk (ICF Level 3) programlarını alırsanız, ACTP etabına girebilirsiniz.
 • ICF tarafından Level 1 olarak akredite programımıza katıldığınızda performans değerlendirme kayıtlarınızı artık ICF’e göndermek zorunda kalmadan okulumuz tarafından değerlendirilebileceksiniz.
 • Ayrıca EMCC Uygulayıcı sertifikanız için gereken tüm eğitim saatlerini ve IASTI Çözüm Odaklı Uygulayıcı sertifikanızı sunar: Bir yerine 3 değerli sertifika!
 • Eğitim haftada 2 saat olmak üzere 24 hafta sürmektedir ve tamamen çevrimiçi olduğundan çok kolay yönetilebilir. Zaman yatırımınız her hafta iki saattir. Meşgul insanlar bile hayatlarını zorlamadan eğitimimizden faydalanacak zamanı bulacaklardır. Aslında, koçluk yapmayı öğrenirken koçluk da aldığınız için, eğitimimize katıldığınızda hayatınız muhtemelen daha da kolaylaşacaktır.
 • Koçluk eğitimi yolculuğunuzda faydalanmanız için çok sayıda ek materyal mevcuttur. Bu materyallere size özel oluşturulmuş dijital öğrenme platformu üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu alanda eğitimlere ait sunumlar, her haftaki eğitim kaydı, okumalar, videolar ve eğitim sonrası çalışmalar bulunmaktadır. Ayrıca tüm bu içeriğe 24 hafta süren eğitim sürecinden sonraki 1 yıl içerisinde de ulaşım olanağınız bulunmaktadır.
 • Öğrendiklerinizi size özel oluşturulan gruplarınızda uygulayabileceksiniz.
 • Yoğun temponuz içerisinde koçluk sertifikasyonunuza ulaşabilmeniz için 3 seansa kadar kayıt üzerinden takip etme fırsatınız bulunmaktadır.
 • Eğitim dili ve sunulacak tüm kaynaklar Türkçe’ dir.
 • Minimum katılımcı sayısı 6 ve maksimum sayı 12’dir.
 • Pratiğinizde karşınıza çıkabilecek her şeyi sorabileceğiniz düzenli buluşmalarımızla sürekli desteklenirsiniz. Bu buluşmalar tamamen ücretsizdir.
 • Erken kayıt indirimi ve taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.
 • Ayrıca eğitimden hemen sonra sosyal medyada paylaşmanız için harika bir “Solutions Academy Sertifikalı Koç” Rozeti alırsınız! ICF kimlik belgenizi alana kadar sevincinizi paylaşmak için beklemenize gerek yok.

Eğitim İçeriği

48 Saat Online Eğitim

Her Hafta 2 saat süren 24 Hafta

Modül 1: Koçluk Nedir? Çözüm Odaklı Koçluk Nedir?

 1. Hoş geldiniz, tanışma, hedef belirleme, koçluğun tanımı
 2. Koçluk nedir?
 3. Çözüm Odaklılık nedir?
 4. Çözüm Odaklı sorular, Koçluk Görüşmesinin yapısı, Koçluk Anlaşması
 5. Geleceğe Dair Sorular
 6. Başarılı Geçmiş ve İlerleme İşaretleri
 7. Koçluk Uygulaması 1
 8. Koçluk Uygulaması 2

Modül 2: Temel Yetkinlikler ve Koçluk Etikleri Nelerdir?

 1. ICF/EMCC Etik Kuralları ve Temel Yetkinlik 1-2
 2. ICF/EMCC Etik Kuralları ve Temel Yetkinlik 3
 3. Zorunlu Danışanlar
 4. Sonraki Oturumlar
 5. Eğitimin Gözden Geçirilmesi ve Temel Yetkinlik 4
 6. Koçluğun Varlığı ve Temel Yetkinlik 5-6
 7. Farkındalık Yaratmak: Temel Yetkinlik 7
 8. Öğrenme ve Gelişmeyi Kolaylaştırma: Temel Yetkinlik 8

Modül:3 Pratik, Pratik, Pratik!

 1. Koçluk Uygulaması
 2. Koçluk Uygulaması
 3. Koçluk Kararları ve Koçluk Uygulaması
 4. Koçluk Alışkanlıkları ve Koçluk Uygulaması
 5. Koçluk Uygulaması
 6. Koçluk Uygulaması
 7. Koçluk Uygulaması
 8. Sonraki Adımlar: Kurum İçi Koçluk ve İş Geliştirme

Kişisel Çalışma ve Grup Çalışmalar

Size özel oluşturulmuş my.solutionsacademy.com adresindeki alanınızda haftalık 2-3 saat çalışma

Grubunuzla toplantılar. Minimum 2 haftada 1 olmak üzere dilediğiniz kadar.

Mentorluk Çalışmaları

10 Saat Mentorluk Çalışması: 7 Saat Takım Mentorluğu ve 3 Saat Bireysel Mentorluk

Sıkça sorulan sorular

 1. Bir sonraki program ne zaman başlıyor?
 • ACC sertifikasına götüren 102 saatlik “Koçluğun Temelleri” eğitimimizin en yakın başlangıç tarihi 18 Kasım Pazartesi 2024 19:30-21:30, güncel eğitim takvimimize buradan ulaşabilirsiniz. Sizin için uygun bir başlangıç noktası değilse bize ulaşın ve istediğiniz zamanda bir sınıf için insanları bir araya getirip getiremeyeceğimize bakalım 🙂
 1. Programın kalitesini garanti eden nedir?
 • Program, koç eğitim programları için altın standart olan Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF tarafından ACTP olarak akredite edilmiştir ve eğitimin kalitesinin uluslararası düzeyde tanınmasını garanti eder.
 • Ayrıca EMCC tarafından EQA olarak akredite edilmiştir.
 • Uluslararası Koçluk Federasyonu ve EMCC’ nin düzenli olarak yenileme sürecine tabiyiz.
 • Solutions Academy, pratik, saygılı, kaynak ve ilerleme odaklı bir yaklaşım olan Çözüm Odaklılık konusunda sağlam bir temeli garanti eden Uluslararası Çözüm Odaklı Eğitim Enstitüleri Birliği IAESTE’nin akredite bir üye enstitüsüdür.
 • Eğitmenlerimizin hepsi PCC sertifikalı koçlardır ve dünyanın her yerinde gerçek dünyada binlerce saatlik koçluk deneyimine sahiptirler.
 1. Programa herhangi bir yerden katılabilir miyim?
 • Online olarak ve çalışma masanızdan ya da otel odanızdan katılabilirsiniz. Trenlerde, uçaklarda, otomobillerde veya otellerde değerli saatlerinizi harcamanıza gerek kalmaz, size zaman ve enerji kazandırır.
 • Sistem değişmez: telefon veya internet üzerinden bağlanabilirsiniz – böylece gerçekten her yerden katılabilirsiniz!
 • Oturumlar Zoom ile yürütülür: bağlanmak bir tıklama kadar kolaydır. Teknoloji ile arası iyi olmayanlar için dostça destek sunuyoruz. Çevrimdışı materyaller modern bir “öğrenme ortamında” mevcuttur. Öğrenme materyaline istediğiniz zaman, nerede olursanız olun erişebilirsiniz, bu da size zamanınızı nerede ve nasıl geçireceğiniz konusunda optimum esneklik ve seçenek sunar.
 • En fazla 12 katılımcıdan oluşan küçük grup ve daha da küçük gruplar için sanal ortamda ara odalar yapma imkanı, eğitimi son derece etkileşimli hale getirir. Hızlı, verimli ve etkili bir şekilde öğrenmeniz için çok sayıda uygulamalı pratik ve geri bildirim alırsınız.
 1. Sınıftaki diğer kişiler kimler?
 • Türkiye’nin her yerinden liderler, danışmanlar, İK profesyonelleri, şirketlerde, sosyal sektörde, eğitimde veya STK’larda çalışan profesyoneller olmak üzere en fazla 12 katılımcıdan oluşan bir grubu hedefliyoruz. Koçluk konularının, kişiliklerin ve kültürel geçmişlerin çeşitliliğinin öğrenme grubumuzu daha zengin ve katılımcılar için daha öğretici hale getireceğine inanıyoruz.
 1. Eğitmenler kimlerdir?
 • Tüm eğitmenler ICF ve EMCC akreditasyonuna sahip sertifikalı koçlardır.
 • Tüm eğitmenler gerçek dünyada 10 yıldan fazla koçluk deneyimine sahiptir.
 • MCC program direktörümüz Kirsten Dierolf, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun(ICF) PCC ve MCC adayları için değerlendirme ekibinin bir üyesidir.
 • Kirsten Dierolf aynı zamanda sanal eğitimin kurucu annesidir – kimse bunun ne olduğunu bile bilmezken sanal olarak eğitime başladı ve gerçek bir sanal gurudur!
 • Türkiye’de bu programı Türkçe olarak yürütecek eğitmenimiz Erdem Ercan’ın biyografisine buradan ulaşabilirsiniz. Diğer Solutions Academy eğitmenlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Amaç
 • 102 Saatlik Koçluk Programı ile ICF ve EMCC sertifikalı koç olmak ve koçluğa dair sağlam, kanıta dayalı bir yaklaşım öğrenmek
Süre
 • Haftada 2 saatten oluşan 24 haftadan oluşmaktadır.
Kimler Alabilir?
 • İK profesyonelleri,
 • Liderler ve Yöneticiler,
 • Danışmanlar ve Eğitmenler
 • Kişisel gelişimi amaçlayan bireysel katılımcılar eğitime dahil olabilir.
Katılımcı Sayısı
 • Eğitimimiz Minimum 6 – Maximum 12 kişi arasında gerçekleşecektir.

Bilgi almak istiyorum.

Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.