Bireyin ve kurumların insana ve çevreye karşı sorumluğu konusunda farkındalığımız gitgide artıyor.

İnsanı bir değer olarak gören ve ona odaklı bir yaşama anlayışına sahip olan Hayatın Ritmi olarak en duyarlı olduğumuz konulardan biri de Sosyal Sorumluluk Projeleri.  Resmi Türkiye Partneri olduğumuz  Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’da dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı kurumsal sorumluluk  projeleri  yürütmektedir.

Social Impact (Sosyal Etki) Zirvesi Atölye Çalışması
“Hedefleriniz için Yetenek Geliştirme” 

Bu kapsamda en son, 10 Aralık 2016 tarihinde Istanbul&I ekibi grubu ile beraber “Social Impact” (Sosyal Etki) Zirvesine katıldık. Mental Health (Akıl sağlığı) bölümünde “Talents for Change” (Değişim için yetenekler) adlı bir atölye çalışması gerçekleştirdik.

Türkiye’de yaşayan yabancı öğrenciler arasından kendi toplumları üzerinde “sosyal etki” yaratan ya da yaratmak isteyenler içerisinden seçilen 50 kişilik bir grup ile yeteneklerini tanıdık. Bu yetenekler içerisinden hangilerinin hedeflerine uygun olduğunu tespit eden katılımcılar 2017 yılında gerçekleştirmek istedikleri Sosyal Etki konusunda hazırlıklı hale geldiler.

20112019054859542 sdsad2

Genç nesil ile oldukça keyifli geçen bir öğleden sonra yanında yüzlerindeki umut ve coşkuyu görmek bizi mutlu etti. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Dünya Çocuk Hakları Günü Kapsamında
“Duygusal Farkındalık” ve “İlişkiler için İletişim” Atölye çalışmalarımız 

03 Aralık 2016 tarihinde Six Seconds’ın Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle dünya çapında düzenlediği “Duygusal Farkındalık” ve “İlişkiler için İletişim” başlıklarındaki atölye çalışmalarımızı değerli öğretmen ve velilerimizle Acıbadem Kavram Anaokul’unda gerçekleştirdik.

22112019112925514 sdsad3

Katılımcılarımızın değerli övgüleri ve memnuniyetleri yaptığımız işe bizi daha çok bağlıyor. Hepsine kucak dolusu sevgiler….

ODTÜ Mezunlar Derneği İstanbul
“Beyinler İletişiyor” Atölye çalışması 

18 Kasım 2016 tarihinde ODTÜ Mezunlar Derneği İstanbul Şubesinde “Beyinler İletişiyor” konulu bir atölye çalışmasında değerli katılımcılarla beraberdik.
Bireyler olarak beyinlerimizin nasıl algıladığını, nasıl değerlendirip harekete geçtiğini uluslararası geçerliliği olan “Beyin Özet Profilleri” üzerinden öğrenerek katılımcıların interaktif oyunlarla içselleştirdikleri, farklılıkların iletişimde nelere yol açabildiğinin tüm netliği ile açıklandığı bir atölye çalışmasını daha gerçekleştirdik.

22112019113048076 sdsad4

Tüm mezunlarımıza eşsiz katkıları için teşekkür ederiz.

Gönüllü olarak bu projenin yaratıcısı olan Erdem Ercan ve Hayatın Ritmi olarak daha bir çok sosyal sorumluluk projesi fikrini de gerçekleştirme hazırlığı içindeyiz.
Aynı zamanda, 6 seconds işbirliği ile çocuklara ve ailelere yönelik duygusal zeka gelişimi ile pozitif dönüşümler içeren projeler de hedefliyoruz.

Sessiz Sirtaki
İşitme Engelli arkadaşlarımızla Takım olduk Dans ettik…
 

20112019054928858 sdsad5

Sessiz Sirtaki, Sirtaki İstanbul ‘un oluşturduğu, işitme engelli ve işitebilen arkadaşlarımızla beraber sirtaki yaptığımız, Sirtaki yapmanın dışında birçok güzel duyguyu paylaştığımız bir dans topluluğu projesi olarak doğdu.

Uzun yıllardır dansın çeşitli kolları ile uğraşan (Folklor, Arjantin Tango) aynı zamanda pek çok öğrenciyi Sirtaki ile buluşturan Sirtaki İstanbul’un kurucusu değerli hocamız Erdem Ercan, bu proje kapsamında işitme engelli arkadaşlarımıza gönüllü olarak Sirtaki öğretti. Bu topluluk diğer Sirtaki dansçılarından farklı olarak, şarkılara ya da sözlü komutlara hiç ihtiyaç duymadı. Erdem Ercan, bu çalışma için tamamen işitme engellilere yönelik bir Sirtaki komut modülü oluşturdu ve bu modül her çalışmada yeni hareketlerle beraber gelişmeye devam etti.

Bu anlamlı proje ile engellerin hayatın ritmini yakalamaya engel olmadığını gördük. Bizlerin bir araya gelmesini sağlayan, işaret dili ile sirtaki öğreten, tüm bu güzellikleri içselleştirmemizi sağlayan Erdem Ercan hocamıza çok teşekkür ederiz.

Sirtaki ile sosyal sorumluluk projelerimiz konusunda bilgi için http://www.sirtakiistanbul.com/sosyal-sorumluluk/