Kişisel Gelişim Programı

Daha verimli, üretken ve mutlu bir yaşam için size mükemmel bir önerimiz var!

Duyguların ilettiği mesajlara kulak vermek, birbirini besleyen duygu-düşünce-davranış üçgenini keşfetmek, daha farkında, amaçlı ve bilinçli adımlar atmak ve etkin kararlar vermek için kişinin kendisine dönmesi son derece önemlidir.

Amacımızın ne olduğunu, bizim gündelik alışkanlıklarımızla buna nasıl hizmet ettiğimizi ya da nasıl baltaladığımızı görmek, işimize yaramayan alışkanlıkları yenileriyle değiştirmek, kendimiz ve ilişkide olduğumuz çevremiz için daha üretken ve faydalı olmak için kişisel gelişimimizde somut adımlar atmamız gerekir.

“Kişisel Gelişim Programı” bilimsel verilere dayanan, uygulanabilir ve sonuçları gözlemlenebilir bir yol haritası çizmeniz ve kişisel gelişim yolculuğunuzda başarılı ve tatminkar sonuçlar elde etmeniz adına ihtiyaç duyduğunuz doğrultu ve motivasyonu kendinizde bulmanız için tasarlanmıştır.

Program kapsamında eğitime girmeden önce dünyada 200.000’den fazla kişiye uygulanmış bilimsel bir test alırsınız ve test sonucunda Six Seconds Liderlik raporunuz oluşur. Bu rapor üzerinden ICF PCC ve EMCC-SP Koç Erdem Ercan ile birebir görüşme yapar ve eğitim öncesi kendi SEI Liderlik raporunuz üzerinden koçluk alırsınız. Eğitim öncesinde SEI Liderlik Raporu ile farkındalık kazandığınız 8 EQ yetkinliğini eğitim sürecinde deneyimleyip içselleştirirsiniz.

Deneyime    dayalı    öğrenme üzerine tasarlanan bu eğitim, öğrendiklerinizi eğitim sonrasında da uygulayabileceğiniz ve kazanımlarınızı kalıcı kılabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır ve Six Seconds gelişim modeli üzerine yapılandırılmıştır.

SEI Liderlik raporu ve birebir koçluk görüşmesi yüz yüze olan eğitimler için geçerlidir. Online eğitim seçeneğinde kullanılmamaktadır.

Kazanımlar

 • Duyguların başarınız için önemini fark etmek, onları mutluluğunuzu, huzurunuzu ve performansınızı artırmak için kaldıraç olarak nasıl kullanabileceğinizi deneyimlemek.
 • Duygu, düşünce ve davranış arasındaki etkileşimleri fark etmek.
 • Öfke, Korku, Gerginlik gibi duygularınız oluştuğunda sıklıkla tekrarlanan tepki ve davranışları fark etmek ve tanımlamak.
 • Hayatınızı en yüksek potansiyel ile zenginleştirmek için alternatiflerinizi çoğaltmanın ve daha etkin kararlar almak için de sonuçları düşünmenin yöntemlerini keşfetmek.
 • İçinizdeki sesi dinlemek, iç yolculuğunuzda kendi cevherlerinizi keşfederek, tüm bunları mutluluk ve üretkenlikle yolculuğunuza dahil etmek.
 • Umut ve olasılıklardan yana proaktif bakış açısı edinmek ve değerlerinin farkında olarak onlardan enerji sağlamak.
 • Hayatınızdaki insanların duygularını anlamak, önemsemek ve uygun yanıtlar vererek onları da hedeflerinize doğru yolculuğa dahil ederek; çevrenizle daha mutlu, uzun soluklu, güçlü ve verimli ilişkiler kurmak.
 • Kişisel değerlerinize uygun, duygularınızı besleyen, kendinizi adayacağınız bir kişisel misyon oluşturmak. Bu misyon doğrultusunda günlük tercihlerinizi belirlemek ve yılmazlıkla bu yolda ilerlemek.
 • EQ’nun duyguları etkili şekilde kullanma kapasitesi olduğunu ve kendinize liderlik ederken sizi diğerlerinden ayıran anahtar faktör olduğunu anlayarak deneyimlemek.
 • EQ ile ilham vermek için pratik araçlar hakkında bilgi edinmek.
 • Üretmek istediğiniz sonuçları kısa, orta ve uzun vadede değerlendirmeyi öğrenerek daha üretken, verimli ve mutlu bir yaşam oluşturmak.
 • Kişisel farkındalık ve bilinçli seçimlerle olumlu değişime liderlik etmek.
 • Eğitim öncesinde sizlerle paylaşılacak olan farkındalık sağlayıcı makale ve videolar; eğitim sonrası ise destekleyici materyallerle EQ yolculuğunuza başlangıç yapmak.

Eğitim Materyalleri

 • Kapsamlı/Ayrıntılı Katılımcı Çalışma Kitabı
 • Duygu-Düşünce-Davranış Kartları ve yönergesi
 • Duygusal Zeka ile Sonuç Almak: Liderliğin Kalbinde – Joshua Freedman- ciltli kitap
 • Eğitim öncesi ve sonrası destekleyici okuma/izleme materyalleri
24012020032435133 duygusal zeka kisisel gelisim programi

Amaç

 • Nasıl daha başarılı olabilirim?
 • Daha verimli olmak için yapmalıyım?
 • Bir değişime ihtiyacım var ama nereden başlamalıyım?
 • İlişkilerimde kendimi doğru ifade edemiyorum. Ne yapmalıyım?  gibi hepimizin zaman zaman kendimize sorduğu bu sorulara, cevaplar ve uygulanabilir çözümler bulup, duygusal zekamızı kullanmayı öğrenerek kendimizde görmek istediğimiz olumlu değişimi yaratmak.

Süre

 • 2 gün

Kimler Alabilir

 • Duyguları ve zekayı daha mutlu, verimli ve üretken bir yaşam için bir arada nasıl kullanabileceğini yani; duygularla akıllı olmanın yöntemini araştırmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Bilgi almak istiyorum.


Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.

  Kişisel Gelişim Programı Nedir?

  Kişisel gelişim, çabalarımızla bilgimizi, kariyerimizi veya kişiliğimizi geliştirme sürecini ifade eder. Hayatımızın her alanında kendimizi geliştirme isteğidir. Kişisel gelişim programı, benliğin herhangi bir yönünü, örneğin kişisel nitelikleri, becerileri ve hatta oynadığımız rolleri geliştirmeyi içerebilir. Hedefleriniz ne olursa olsun kişisel gelişim programları başarınız ve esenliğiniz için çok önemlidir.

  Kişisel Gelişim Programlarının Faydaları Nelerdir?

  Kişisel gelişim programları birçok fayda sunar:

  • Size yeni imkanlar açar: Kişisel gelişim programlarına odaklanmak, kendinizi uzun vadeye hazırlamanızı sağlar. Onlar için hazır olduğunuzda yeni fırsatlar size gelecek. Şimdi yapabileceğiniz şey, kendinizi geliştirmeye odaklanmak.
  • Özgüveninizi arttırır: Yüksek benlik saygısı, kendinizi gerçekleştirmenin ilk adımıdır. Kişisel gelişim programları sayesinde hedeflerinizi takip etmek için yeterli inancınız olur. Hayatta olgunlaştıkça ve büyüdükçe bu zihniyeti ve güveni geliştirirsiniz. Kendinize ve hırslarınıza inanmaya başladığınızda, benlik saygınız yükselmeye başlar.
  • Kendinizin en iyi versiyonu olmanıza yardımcı olur: Kendini geliştirmenin temel amacı, işte, evde ve ilişkilerde kendinizin en iyi versiyonu olmaktır. Hayatınızın hangi yönüne odaklanırsanız odaklanın, hepsi kişisel gelişiminizin bir parçasıdır. Kendinizi nasıl geliştireceğinizi sürekli olarak düşünmeli ve bunun için gerekli adımların farkında olmalısınız.

  Kişisel Gelişim Programları Neden Önemlidir?

  Bazı beceriler açıklayıcı olsa da zihinlerimiz, bedenlerimiz ve sosyal yaşamlarımız üzerine yapılan son araştırmalara dayalı olarak her zaman öğrenebileceğiniz şeyler vardır. Bilim, refahı nasıl iyileştireceğimizi bulmakta uzun bir yol kat etmiş olsa da bazen deneyimden daha fazla eğitime ihtiyacımız olabilir. Bu aşamada kişisel gelişim programının önemi büyüktür. Çünkü kişisel gelişim programı, kişisel gelişim ihtiyaçlarınızı karşılamak için gereken kişilerarası ‘sosyal becerileri öğrenmenin harika bir yoludur.

  Kimler Kişisel Gelişim Programına Katılmalı?

  Kişisel gelişim programına katılmak için herhangi bir özel beceriye veya deneyime sahip olmanız gerekmez. Kişisel veya profesyonel yaşamınızın neresinde olursanız olun, kişisel gelişiminizi artıracak becerileri öğrenmenin faydaları vardır. Kişisel gelişim için bitiş çizgisi yoktur. Bu, zaman içinde sizi birçok farklı yola götürebilecek devam eden bir süreçtir. Kişisel gelişim yolculuğuna başarılı bir şekilde başlamanın anahtarlarından biri, açık fikirli ve yürekli olmaktır. Daha önce hiç yapmadığınız şeyleri denemeniz istenebilir ve konfor alanınızın dışına çıkmaya istekli olmanız sizin için önemlidir.

  Eğitim Yöntemi

  • Görsel materyal ve video destekli sunum, anlatım, soru-cevap, uygulama, paylaşım, küçük ve büyük grup çalışmaları, örnekleme, vaka çalışması, eğitim öncesi ve sonrası destekleyici okuma, izleme ve paylaşımı.
  • Eğitimlerimizi sınıf içi ve online platform olarak ayrı dinamiklerle tasarlıyor ve sunuyoruz.
  • Online platformda her bir seansı 75 dakika olarak hesaplıyoruz. Seanslar arasında “ara” vermeyi önemsiyoruz.
  • Sınıf içerisinde fiziksel olarak sunduğumuz eğitim materyallerini online olarak kuruma özel şifreli klasör ile katılımcılarımızla paylaşıyoruz.
  • Firma tarafından talep edildiğinde online eğitimlerde de baskılı olarak malzemeleri sunabiliyoruz.
  • Eğitim sürecimiz, talep edildiği takdirde kurumunuzun ihtiyaç ve yetkinliklerine göre tasarlayabiliyor ve operasyon süreçlerinize göre kurgulayabiliyoruz.