“Motive olmak” ne anlama geliyor? İçsel ve dışsal motivasyon ayrımı nedir? Sorularına yanıtları birlikte yanıtlar arayacağız. Six Seconds duygusal zeka modelinde “içsel motivasyona bağlanmak” yetkinliği dış faktörler yerine kişisel değerler ve taahhütlerden enerji kazanmak olarak tanımlanır.Dışsal faktörler bizi motive ederken, gücü diğerlerine verir. “Bağlamak” kelimesi, içsel motivasyonun mevcut olduğunu ima eder, mevcut hedefi içimizde yanan ateşle birleştirmenin bir yolunu bulmamız gerekir.

Six Seconds tarafından iki yılda bir yayınlanan Yaşamsal Veriler araştırma raporuna (dünyadaki örgütsel canlılığın durumuyla ilgili geçmişteki rapor, bu yıl içinde bir başkası gelecek) yönelik araştırmasında, bireyleri harekete geçiren üç “nabız noktası” belirlendi.

Gerek örgütsel bağlamda gerek kişisel motivasyon için geçerli 3 ana faktör bulunmaktadır.

1.Anlam.

2.Ustalık.

  1. Özerklik.

Motivasyonu artırmak için hedefi anlamlı hale getirmeyi, harika olduğunuz yönlerinizi keşfetmeyi ve kişisel mülkiyetin özgürlüğü ile sorumluluğunu yaratmak için içsel motivasyonu deneyimleyeceğimiz “Motivasyon Gelişimi” Webinar’ında

  • İçsel motivasyon ne olduğunu ve duygusal zeka ile ilişkisini,
  • Kişisel taahhütlerimizde ve günlük zorlukların üstesinden gelmede motivasyonun önemini deneyimlemeyi,
  • Duygusal zekanın hedeflere ulaşırken içsel motivasyon sağlamada nasıl destek olduğunu birlikte keşfedeceğiz.

 

Farkındalığı arttırmaya ve ileriye doğru adım atmaya motive edecek şekilde tasarladığımız Webinarlarımız için

Motivasyon

Süre:

2,5 – 3 saat

Yöntem:

Sınıf içinde ya da çevrim içi

İnteraktif, yenilikçi ve eğlenceli olan webinarlarımızın her bölümünü öğrenme modelimiz ve ilkelerimize bağlı tasarlıyoruz.

Kimler Alabilir:

Tüm Çalışanlar

Bilgi almak istiyorum.

Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.