ICF Uyumlandırma Sertifika Programı LEVEL 2

Deneyimli bir koçsunuz, ancak ICF veya EMCC sertifikanız yok. Giderek daha fazla müşteri sizinle çalışmak için ICF ya da EMCC sertifikasına ihtiyaç duyuyor – koçluk sağlayıcıları, şirketler, bireysel müşteriler. Bu fırsatları kaçırmak istemezsiniz, ancak sıfırdan başlayıp daha önce koçluk yapmamış kişilerle aynı grupta yer alacağınız ICF onaylı bir koçluk eğitimiyle vakit kaybetmek de istemezsiniz. Çözüm bizde!

ICF Uyumlandırma Programı LEVEL 2 programı PCC sertifikanız ve EMCC EQA Kıdemli Uygulayıcı sertifikanız için gereken tüm eğitim ve mentorluk saatlerini size sunar. Program haftada 2 saat olmak üzere 6 hafta sürmektedir ve tamamen çevrimiçidir. Ön koşul, ICF Uyumlandırma LEVEL 1 programımız ile birikte akredite veya akredite olmayan bir koçluk eğitiminden ek 42 saatlik koçluk eğitimi almış olmanızdır. Buna alternatif olarak 90 saatlik ICF akredite koçluk eğitimi almış olmanız da geçerlidir.

Solutions Academy Koçluk programlarımız ile pratik, saygılı, kaynak ve ilerleme odaklı bir yaklaşım olan Çözüm Odaklılık da sağlam bir temeli garanti ediyoruz. Solutions Academy ICF, EMCC ve IASTI tarafından akredite edilmiş uluslararası bir koçluk okuludur.

Kazanımlar:

 • ICF Level 2 etabında PCC ünvan süreciniz için gereken tüm eğitim ve mentorluk saatlerini size sunar.
 • Ayrıca EMCC Kıdemli Uygulayıcı sertifikanız için gereken tüm eğitim saatlerini sunar.
 • ICF tarafından Level 2 olarak akredite programımıza katıldığınızda performans değerlendirme kayıtlarınızı artık ICF’e göndermek zorunda kalmadan okulumuz tarafından değerlendirilebileceksiniz.
 • Sizden istediğimiz tek şey ICF Uyumlandırma Level 1 programımızı almış olmanız ve tanıyabileceğimiz akredite veya olmayan 42 saatlik koçluk eğitimine sahip olduğunuzu kanıtlamanızdır. Alternatif olarak 90 saatlik ICF akredite bir eğitim almış olmanız da yeterlidir. Uygunluğunuzu kontrol etmek için bize [email protected] adresinden bir e-posta göndermeniz yeterli.
 • Eğitim haftada 2 saat olmak üzere 6 hafta sürüyor ve tamamen çevrimiçi, bu yüzden çok yönetilebilir.
 • Program katılımcılarının hepsi deneyimli koçlardır. Eğitimin son derece pratik doğası nedeniyle, bir koç olarak gelişeceksiniz: geri bildirim alacak, diğer koçların koçluğundan öğrenecek, ICF ve EMCC yetkinlikleri hakkında bilgi edineceksiniz – hepsi de çok keyifli bir deneyim.
 • ICF başvurusunda size yardımcı oluyoruz: nelere dikkat etmeniz gerektiği, hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği vb. EMCC için portfolyonuzu doldurmanız yeterlidir ve sizi EMCC Kıdemli Uygulayıcısı olarak tavsiye ediyoruz ve EMCC sertifikanıza ulaşıyorsunuz.
 • Eğitim dili ve sunulacak tüm kaynaklar Türkçe’dir.
 • Minimum katılımcı sayısı 6 ve maksimum sayı 12’dir.
 • Pratiğinizde karşınıza çıkabilecek her şeyi sorabileceğiniz düzenli buluşmalarımızla sürekli desteklenirsiniz. Bu buluşmalar tamamen ücretsizdir.
 • Erken kayıt indirimi ve taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.
 • Eğitimden hemen sonra sosyal medyadaki varlığınız için harika bir “SolutionsAcademy Sertifikalı Organizasyonel Koç” Rozeti alırsınız! Sevincinizi paylaşmak için kimlik bilgilerinizin sonrasını beklemenize gerek yok.
level 2 1

Amaç

Önceki öğrenmelerin tanınması ile ICF Level 2, EMCC Kıdemli Uygulayıcı sertifikalarına ulaşmak için gerekli tüm bilgi ve yetkinlikleri edinmek.

Süre

Haftada 2 saatten oluşan 10 hafta

Kimler Alabilir

Koç, Eğitmen, Organizasyonel Geliştirici, Danışman, Çevik Koç, Yönetici Koçu, Arabulucu

Katılımcı Sayısı

Minimum 6 – Maximum 12 kişi

 

Bilgi almak istiyorum.

 

Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.

  Bir sonraki program ne zaman başlıyor?

  Level 2 – PCC ve EMCC Kıdemli Uygulayıcı sertifikasına götüren “ICF Level 2 Uyumlandırma” programı 27 Şubat Salı 2024 17:00-19:00 tarihinde başlayacaktır.

  Programın kalitesini garanti eden nedir?

  • Programlar, koç eğitim programları için uluslararası altın standart olan Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından Level 2 ve ACTP olarak akredite edilmiştir ve eğitimin kalitesinin uluslararası tanınırlığını garanti eden EMCC Kıdemli Uygulayıcı düzeyinde EQA olarak akredite edilmiştir.
  • Uluslararası Koçluk Federasyonu ve EMCC’nin düzenli artan yenileme sürecine tabiyiz.
  • SolutionsAcademy, pratik, saygılı, kaynak ve ilerleme odaklı bir yaklaşım olan Çözüm Odaklı’da sağlam bir temeli garanti eden Uluslararası Çözüm Odaklı Öğretim Enstitüleri Birliği IASTI’nin akredite bir üye enstitüsüdür.
  • Eğitmenlerimizin hepsi sertifikalı koçlardır ve dünyanın her yerinde gerçek dünyada onlarca yıllık koçluk deneyimine sahiptirler.

  Programa herhangi bir yerden katılabilir miyim?

  • Online olarak ve çalışma masanızdan ya da otel odanızdan katılabilirsiniz. Trenlerde, uçaklarda, otomobillerde veya otellerde değerli saatlerinizi harcamanıza gerek kalmaz, size zaman ve enerji kazandırır.
  • Sistem değişmez: telefon veya internet üzerinden bağlanabilirsiniz – böylece gerçekten her yerden katılabilirsiniz!
  • Oturumlar Zoom ile yürütülür: bağlanmak bir tıklama kadar kolaydır. Teknoloji ile arası iyi olmayanlar için dostça destek sunuyoruz. Çevrimdışı materyaller modern bir “öğrenme ortamında” mevcuttur. Öğrenme materyaline istediğiniz zaman, nerede olursanız olun erişebilirsiniz, bu da size zamanınızı nerede ve nasıl geçireceğiniz konusunda optimum esneklik ve seçenek sunar.
  • En fazla 12 katılımcıdan oluşan küçük grup ve daha da küçük gruplar için sanal ortamda ara odalar yapma imkanı, eğitimi son derece etkileşimli hale getirir. Hızlı, verimli ve etkili bir şekilde öğrenmeniz için çok sayıda uygulamalı pratik ve geri bildirim alırsınız.

  Sınıftaki diğer kişiler kimler?

  Türkiye’nin her yerinden liderler, danışmanlar, İK profesyonelleri, şirketlerde, sosyal sektörde, eğitimde veya STK’larda çalışan profesyoneller olmak üzere en fazla 12 katılımcıdan oluşan bir grubu hedefliyoruz. Koçluk konularının, kişiliklerin ve kültürel geçmişlerin çeşitliliğinin öğrenme grubumuzu daha zengin ve katılımcılar için daha öğretici hale getireceğine inanıyoruz.

  Eğitmenler kimlerdir?

  • Tüm eğitmenler ICF ve EMCC akreditasyonuna sahip sertifikalı koçlardır.
  • Tüm eğitmenler gerçek dünyada 10 yıldan fazla koçluk deneyimine sahiptir.
  • MCC program direktörümüz Kirsten Dierolf, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun(ICF) PCC ve MCC adayları için değerlendirme ekibinin bir üyesidir.
  • Kirsten Dierolf aynı zamanda sanal eğitimin kurucu annesidir – kimse bunun ne olduğunu bile bilmezken sanal olarak eğitime başladı ve gerçek bir sanal gurudur!
  • Türkiye’de bu programı Türkçe olarak yürütecek eğitmenimiz PCC&SP Koç Erdem Ercan’ın biyografisine buradan ulaşabilirsiniz. Diğer Solutions Academy eğitmenlerine buradan ulaşabilirsiniz.

  Daha detaylı bilgi için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.