En etkin eğitim için Duygusal Zeka öğrenme ilkeleri ile tanışın.

Öğrenme, sürekli devam eden bir süreçtir. Peki, bir öğrenme sürecini başarılı, etkili ve kalıcı yapan faktörler neler olabilir? İyi bir eğitmeni diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir? Etkili bir kolaylaştırıcı olmak nasıl mümkün olur?

Duygusal Zeka Ve Yetişkin Öğrenme Modeli İle Eğitimcinin Eğitimi programımız ile tüm bu sorulara cevap bulmak için “duygularla akıllı olmak” anlamına gelen Duygusal Zekanın kilidini açıyoruz. Öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak, duygusal zeka öğrenme modelini ve ilkelerini etkili bir şekilde kullanmak, katılımcılarla açık iletişim ve güven esasına dayanan bir bağ kurmak ve eğitim çıktılarının bir ömür katılımcılara eşlik etmesini sağlamak için, eğitimcinin eğitimi programımızdan faydalanabilirsiniz.

Eğitim alanında çalışan profesyonellere, Duygusal Zeka yetkinliklerini geliştirerek karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine; iş verimliliklerini ve kalitelerini arttırmalarına yardımcı olmak amacıyla, dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka Organizasyonu Six Seconds model, ilke ve araçları ile dizayn edilmiştir. Bu program, yurt içinde ve yurtdışında önemli şirketlere eğitim-koçluk-konuşma hizmetleri veren Six Seconds ileri eğitmeni Erdem Ercan tarafından yürütülmektedir.

 Kazanımlar

  • Duygusal Zeka öğrenme ilkelerini ve modelini öğrenmek ve deneyimlemek.
  • Eğitim hayatında ilişkilerinizi sağlıklı iletişim ile güçlendirmek için beyin tarzınızı tanımak. Beynimiz nasıl algılıyor? Nasıl işliyor? Nasıl motive oluyor? sorularının yanıtlarını bulmak.
  • Bu yanıtlar ile eğitim katılımcılarınızı anlamak ve etkin eğitim süreci oluşturmanızda kullanmak.
  • İletişim, çatışma ve anlık değişimler gibi durumları yönetebilmenizi sağlayacak önemli anahtarlar keşfetmek.
  • Eğitim içinde zor durumlarla baş etmek için önemli yöntemler elde etmek.
  • Kendi duygularınızı tanıyarak onları ifade etmenin kazanımlarını deneyimlemek.
  • Sürekli tekrar eden davranış kalıplarınızı tanımak, neden-sonuç ilişkisi ile düşünmek.
  • Katılımcılar ile yaşanabilecek çatışmalar için etkin dinleme ve anlama becerilerinizi geliştirmek.
  • Bir eğitimci olarak “iç motivasyonunuza bağlanarak” hedefler koymak ve planlama yapmak.
  • Duygusal Zeka yetkinliklerini etkili şekilde kullanarak bir eğitmen olarak “rol model” olabilmek, katılımcıların etkin öğrenimine ve olumlu davranışlar sergilemelerine katkıda bulunmak.

Yöntem

Anlatım, soru-cevap, uygulama, paylaşım, gösterim, grup çalışması, rol oynama, beyin fırtınası, atölye uygulaması, örnekleme, doğaçlama, meditasyon, egzersizler, eğitim sonrası bilimsel makale paylaşımı ve atölye çalışması.

25012020082531062 egitimcinin egitimi 1

Amaç

Duygusal Zeka eğitim ilkelerini ve öğrenme modelini içselleştirerek katılımcılarla kurulan olumlu, güçlendirici bağ ile onların yolculuklarında olumlu pay sahibi olmak.

Süre

1 gün

Kimler Alabilir

Aktif görevde olan eğitmenler, eğitmen adayları, öğrenmenin bulmacasını çözmek isteyen tüm yürütme görevindeki yöneticiler.

 

Bilgi almak istiyorum.

 

Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.