09122019052038056-duygusal-zeka-ile-degisim-yonetimi

Duygusal Zeka ile Değişime Liderlik Etmek

Neden değişim? Değişim nasıl başlar? Değişirken neler yaşanır? Değişim ile ilgili tüm algılarımızı değiştirmenin artık zamanı…
Değişim üzerine yaşanmış, etkileyici hikayeler…

Dünyanın değişimini kabul ediyoruz da bazen arkadaşlarımızın, çevremizdekilerin, çalıştığımız şirketin, ailemizin hatta kendimizin değişimini görmüyor, kabul etmiyor, hatta istemiyoruz. Bazen de değişmesini isteyip değiştiremediklerimiz de oluyor!

Değişime karşı nerede durduğumuzun bize kazandırdıkları ve kaybettirdikleri üzerine derinlemesine bir konuşma sizi bekliyor.

09122019052213162-iletisimde-duvarlari-yikmak

İletişimde Duvarları Yıkmak

İletişim, kısaca anlamak ve anlaşılmak iş dünyasında her zaman en önemli konulardan biri olmuştur. Süreçlerin etkin ve verimli yürütebilmesinde, kişiler arasında ve takımlar için de uyum ve işbirliğinin gerçekleşmesinde temel faktörlerin başında gelir. Olumlu şirket iklimi oluşmasında iletişim çok önemli rol oynamaktadır. Liderlerin etkin iletişim yetkinlikleri kendi performansları ve şirketlerinin başarısında çok önemlidir.

Çağımızın en çok gelişime açık yetkinliği olan iletişimimizi güçlendirerek daha mutlu ve sürdürülebilir ilişkiler kurmanın önemini farklı bir bakış açısından anlatacağım.

09122019052437945-en-iyi-dostlarim-umut-ve-yilmaz

En İyi Dostlarım: Umut ve Yılmaz

Yılmazlık ve umutlu olmak hayatımızda fark yaratır. Başarı ve hedeflerimize ulaşmak için iki önemli yetkinliktir. Umut ile yola çıkmak ve yılmazlıkla devam etmek için hazırlığınızı nasıl yapabilirsiniz? Son zamanların en çok dikkat çeken iki konusu…

Umudu bir de “en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımızdır” diyen Nazım Hikmet’ten, yılmazlığı  “Engeller beni ezemez. Kendisini yıldıza şartlamış bir adam fikrini değiştirmez.” diyen Leonardo Da Vinci’den ilham alarak anlatacağım.

09122019052808502-duygularla-akilli-olmanin-8-anahtari

Duygularla Akıllı Olmanın 8 Anahtarı

Duygu ve düşüncelerinizi kendiniz ve çevreniz adına en iyi sonuçları üretmek için ne kadar doğru harmanlıyorsunuz?

Duygularınızla akıllı olduğunuzda mutlu ve üretken bir hayat mümkün. Duygularımızla akıllı olmaya ışık tutacak 8 anahtar; gerçek hikayeler ve örnekler ile…

18062021045948287-pexels-shafifotumcatcher-2378278

İyimserliği Deneyimlemek Yaşamınıza Ne Katar?

Duygusal Zeka’nın sekiz yetkinliği arasında yer alan “İyimserliği Deneyimlemek” yaşam yolculuğumuzda başarılı olmak için çok önemli bir yetkinlik olarak öne çıkıyor.

Kendimiz bu önemli konuyla ilgili neler yapabiliriz? Mutlu ve başarılı bir hayat yaşamak için iyimser olabilmek bizlere neler katar? Sorularına gerçek örneklerle bu konuşmamda yanıt veriyorum.

09122019053200765-agizdan-cikani-yuzun-duyuyor-mu

Ağızdan Çıkanı, Yüzün Duyuyor Mu?

Ağzımızdan ne çıkıyor, mimiklerimiz ve beden dilimiz ne diyor? Kendimizi kandırabiliriz ama mimiklerimizi ve beden dilimizi asla!
Güvenilirlik ve tutarlılık konunun özü… Mimik ve beden dilimizin söyledikleri…
Çevrenizdeki insanların duygularını okuyabilme bilgisi size ne kazandırır? Gizlenmeye çalışılan duyguların kaçamadığı noktaların vücudumuzda nerede olduğunu bilmek ister misiniz? İş ve özel hayatınızda iletişim kalitenizi arttırmak için “ne söylediğiniz değil” “nasıl söylediğiniz”in önemini biliyor musunuz?
Tüm bu cevapları bulacağınız ve sıkça faydalanacağınız pek çok ilginç bilgiyi sizlerle paylaşacağım.

09122019053322739-sirket-bilanconuzda-duygunun-yeri

Şirket Bilançonuzda “Duygu”Nun Yeri!

Şirket bilançosuna farklı bir yaklaşım dinlemeye hazır mısınız?

Satış performansını ölçülebilir şekilde arttırmak için, müşteri memnuniyetini, liderlik performansını, takımların üretkenliğini artırmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz faktör: Duygular…

21. yy’da rekabette önde olan başarılı bir şirket olmak için temel faktör “insan kaynağı”. Duygular insanları, insanlarda performansı harekete geçirir.  Yaşanmış örnekler ve bilimsel dayanaklar ile performansı etkileyen duyguların şirket bilançosuna etkilerini bu konuşmamda ele alıyorum.