Burcu Dora Poyraz

Burcu Dora Poyraz

Eğitmen, Danışman, Profesyonel Koç, Konuşmacı

Burcu Dora Poyraz, 23 yıllık kariyer yolculuğunda 3 uluslararası firmada  ( DHL Worlwide Express, PepsiCo, DDI Consulting)  rol almıştır. Kurumsal hayatının ilk yarısında, İnsan Kaynakları alanında Eğitim / Gelişim, Performans / Yetenek Yönetimi, Koçluk, Liderlik Gelişimi, İşealım, Çalışan Bağlılığı gibi tüm alanlarda aktif rol almış, yöneticilik yapmıştır.  

Kurumsal hayatının ikinci yarısında ise, biriktirdiği deneyimi danışmanlık alanında kullanmış, 11 yıl boyunca aralarında FMCG, Teknoloji, İlaç / Medikal, Otomotiv, Gıda, Bankacılık, Turizm, Telekomunikasyon , Enerji gibi pek çok üretim ve hizmet alanında faaliyet gösteren lokal ve global kurumda / kültürde Danışman, Eğitmen, Koç, Assessor, Fasilitator şapkaları ile hizmet vermiştir. Danışmanlık alanında yetkinlik bazlı yapılan pek çok Assessment çalışmasında assessor olarak rol almıştır, assessment sonuçlarına istinaden liderlerle bire bir gelişim odaklı  geribildirim toplantıları yapmıştır. Liderlik Gelişim Yolculukları’nda farklı içerikli eğitimlerin verilmesinde aktif rol almıştır. Koçluk, Grup Koçlukları ve Mentorluk alanında danışmanlık vermiştir. Kurumların yeni dünyaya dair Yetkinlik Revizyon ve Değerler çalışmalarında fasilitator rolünü üstlenmiş, yanısıra Yetenek Yönetimi, Performans Yönetimi ve Geribildirim sistemleri konularında da Eğitimler vermiştir. Aslında tüm bu süreçleri her zaman kalpten kalbe bir “yol arkadaşlığı” olarak tanımlamış ve her bir bireyin özgünlüğünden ilham almıştır. 

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur, yanısıra Adler ICF Profesyonel Koç ve NeuroScience Koç sertifikalarına sahiptir.  

Yaşam felsefesinin temelinde; “Sevgi”, “Saygı”, “Anlamlılık”, “Değer Yaratma” ve “Tutku” yer alır. Bu değerlerini, temas ettiği kurum ve bireylerde faydaya dönüştürmeye niyet eder. Doğadan, sanattan, felsefeden, şiirden ilham alır, seyahatleri, farklı kültürleri tanımayı, alternatif yaklaşım ve bakış açılarını öğrenmeyi sever. “Normal” mitini her zaman sorgular, soru sormayı, değişimi / dönüşümü teşvik etmeyi zihin açıcı bulur. 

2023 yılında TurkishWin tarafından deprem bölgesine yönelik devreye alınan “İş Arama Kız Kardeşlik Çemberi” projesinde kolaylaştırıcı olarak görev almıştır.