26052021121552982 logo network 2000

1997 yılında kurulan Six Seconds kendini %100 duygusal zeka gelişimine adamış, dünyanın ilk ve en büyük organizasyonudur. 

Six Seconds bireylerin, ekiplerin, kuruluşların, ailelerin, okulların ve toplumların zenginleşmesini sağlamak üzere duygusal zeka becerilerini öğretmektedir.

Six Seconds yaptığı araştırmalarda bilimsel, global ve ölçülebilir EQ Modeli ve yetkinliklerini etkin kullanan liderlerin başarısının 43* kat, şirketlerin başarısının ise 22** kat arttığını bulgulamıştır.

25’ten fazla ülkede ofisleri ve temsilcilikleri ile 65.000 kişi ve 165 ülkeye ulaşmaktadır. Six Seconds her yerde, her zaman – olumlu değişim oluşturmak üzere insanları destekleyen global kar amacı gütmeyen bir ağdır. Vizyonu, 2039 yılına kadar bir milyar insanının duygusal zeka ile buluşmasıdır.

Uluslararası koçluk federasyonunun iş ortağı da olan Six Seconds; dünya üzerinde duygusal zeka uygulayıcısı, duygusal zeka envanterleri okuyucusu ve duygusal zeka koçluğu üzerine ICF onaylı sertifikasyon eğitimleri sunan ACTP koçluk okuludur. Türkiye’ de kurucumuz Erdem Ercan liderliğinde 3 yıldır EQAC-BPC-UEQ sertifikasyon eğitimlerini sunuyoruz.

Hayatın Ritmi olarak 2015 yılından itibaren Six Seconds’ın Türkiye partneri olarak hizmet vermekteyiz. Six Seconds’ın bilimsel, global envanterlerini, makalelerini ve bilimsel araştırmalarını duygusal zekanın gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı sunmak adına dilimize kazandırıyoruz. Verdiğimiz hizmetlerde Six Seconds’ın felsefesi, metodoloji ve öğrenme modeli ile ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarımızı tasarlıyoruz.

Kaynakça: *State of Heart Report 2016- Tomasso Procicchiani, Lorenzo Fariselli,  Joshua Freedman ve  Six Seconds ekibi

** Vitality 2017 report – Paul Stillman phd, Joshua Freedman, Tomasso Procicchiani