19052020094342068 Sinem

Sinem Ük Çapa

Eğitmen

EQAC, BPC

A.T. Bilim Teknoloji Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon doktora öğrencisi olan Sinem Ük Çapa, Yüksek lisans eğitimini Sütçü İmam Üniversitesinde İşletme Ana Bilim Dalında Yönetim ve Organizasyon alanında, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okudu. Orta ve lise öğrenimini Adana ilinde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel iş hayatında Bilişim Teknolojileri, Tanıtım Organizasyon, Perakende ve Mağazacılık sektörlerinde çeşitli yönetim kademelerinde yer almıştır.
26 yaşında Perakende sektörünün önde gelen yerel mağaza zincirinde 550 kişilik ekip yöneterek bölgedeki en genç kadın yönetici olmuştur. İnsan yönetimi ve gelişimi adına bölgede bir çok üniversitede ve özel kuruluşlarda eğitimler ve seminerler verip, yönetici yetiştirmiştir.

2012 yılında Profesyonel Koçluk (ICF) ve Eğitmenlik faaliyetlerine başlamıştır.
Duygusal Zeka, Liderlik, Yaratıcılık ve Farkındalık , Etkili İletişim, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi, Yönetici ve Takım Koçluğu, Değişim Yönetimi ve Geleceğini Tasarla gibi yönetsel ve kişisel gelişim alanlarında pek çok eğitim ve seminer tasarlıyor ve paylaşıyor.

İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine üniversitede kabul görmüş ve yayımlanmış MBA Tez Çalışması mevcuttur.

Gelişimi daha etkin hale getirmek için ‘’koçluk bakışı açısı ile deneyimleyerek öğrenme, tailor made modeli ve andragoji yaklaşımıyla’’ eğitim programlarını tasarlıyor , sunuyor.
Ayrıca, Üniversite (ATÜ) Onaylı Koçluk Programı eğitimlerini vermektedir.

Sinem ÜK ÇAPA evli ve bir çocuk annesidir. Adana ilinde doğmuştur.

Özgeçmiş için tıklayınız