İş hayatında bir kurumun verimliliğinin artması için en önemli olan unsur şüphesiz etkin liderler ile çalışabilme kabiliyetidir. Bu kabiliyetini geliştiren şirketler doğru iş için doğru lideri seçerek birbiri ile uyumlu ekipler ile çalışmasını beklerler. Bu beklenti ile yola çıkan organizasyonlarda unutulmaması gereken en önemli husus liderlerin teknik yetkinlikleri yanısıra “Duygusal Zeka” yetkinliklerini de kullanabilmeleridir.

Rekabetçi pazarlarda ön plana çıkabilen şirketlerdeki ortak nokta liderlerinin gelişimi için oluşturdukları eğitim programlarıdır. Bu programlardan olmazsa olmaz kabul edileni ise “Duygusal Zeka” le ilgili olanıdır.

Dünyada bu alanda en önemli kuruluş olarak kabul edilen “Six Seconds” organizasyonu pek çok başarılı çalışmayı kurumsal şirketlerde gerçekleştirerek liderlerin verimini dolayısıyla organizasyonların verimliliğini arttırmayı başarmıştır.

Türkiye’de “Six Seconds” ın partneri olan “Hayatın Ritmi” de farklı sektörlerdeki liderlerle çalışmalar yapmaktadır. Liderlerin “diğerlerini etkileme gücünü” baz alarak şirketlere özel geliştirilen farklı eğitimlerle önce “Duygusal Zeka” farkındalığı yaratıp ardından gelişime açık alanlarda faaliyet göstermektedir.

“Liderin diğerlerini etkileme gücü nedir?” sorusunu “Bana liderini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” bakış açısı ile değerlendirmek doğru bir yaklaşımdır. Hızlı, yorucu ve değişim içinde olan sektörlerde çalışanların şirkete olan bağlılığını arttırmada “lider” en önemli araçtır. Liderlerin beraber çalıştığı kişileri etkileme gücü ile takımlar potansiyellerini sonuna kadar kullanabilmekte ve performanslarını arttırabilmektedir.

“Duygular insanları harekete geçirir. İnsanlar da performansı” yaklaşımı ile çalışan “Hayatın Ritmi” liderlerin önce çalışanlarını “nasıl” etkilediklerini” masaya yatırarak “nasıl” daha iyi performansa ulaşacakları konusunda destek olmaktadır.

Suya atılan taşla gelen dalga efekti gibi liderlerde oluşan değişim yukarıdan aşağıya hızla yayılır.
Siz de organizasyonuzdaki performansı arttırmak ve şirketinizde “sudaki dalga efektini” yaratmak isterseniz bizimle temasa geçebilirsiniz.

author-avatar

Erdem Ercan Hakkında

Hayatın Ritmi eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketinin kurucusu, PCC ünvanlı profesyonel koç, eğitmen, danışman ve konuşmacıdır. Teba, Anadolu Efes, Gilan’da yönetici olarak görevler almıştır.12 yıllık profesyonel yöneticilik ve 13 yıllık girişimcilik deneyimine sahiptir. Duygusal Zeka konusunda önemli ekollerin sertifikasyonuna sahip olup Six Seconds'in ileri eğitmenidir. 13 yıldır Dugusal zeka alaninda adanmışlıkla çalışmaktadır. 1.500 saatin üzerinde koçluk, 2.000 saatin üzerinde Eğitim, 1.000 saatlik Danışmanlık ve 45 saat Konuşma tecrübeleriyle yurt içinde ve dışında önemli firmalarda basarili sonuçlara imza atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.