30042020074946395 pinar baykal

Pınar Baykal

Eğitmen

EQAC, BPC

Saint Joseph Fransız Lisesi ve Bilkent Uluslararası İlişkiler mezunudur.
Kariyerine Pfizer İlaçlarında Satış departmanında başladı. 1.5 senelik satış deneyiminin artından Turk Tuborg-Carlsberg’te pazarlama dünyasına adım attı. 3.5 sene Ürün Yöneticisi olarak birçok yeni ürünün lansmanını gerçekleştirdi. Bu esnada şirket içi eğitimlerle eğitim dünyasına adım attı. On-trade ve off-trade personelin marka eğitimlerini üstlendi.

1.5 yıl Antal International’da Kıdemli Danışman olarak görev yaparak IK dünyasına profesyonel olarak geçiş yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında projeler üstlenerek orta ve üst düzey yönetici yerleştirme üzerine çalıştı. 2007 senesinde Swissotel Büyük Efes’in açılış kadrosuna dahil olarak otelcilik kariyerine başladı. Sırasıyla Etkinlik ve Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2012 Yılında Marriott International bünyesine Satış & Pazarlama Direktörü olarak transfer olup, Renaissance Izmir Hotel’in açılışını gerçekleştirdi.

Marka olma, satış, gelirler yönetimi ve strateji her zaman ilgisini çekse de odağını ‘insan’ dan fazla uzaklaştıramadı. 2015 yılında Avrupa Eğitim Direktörlüğü’nden gelen talep üzerine Marriott bünyesindeki International Management Trainer Network’e kabul edildi. Türkiye’deki grup otellerinin yönetici adayı ve yönetici kadroları ile İngiltere ve Galler’deki otellerin yöneticilerine Liderlik üzerine eğitimler verdi.

Dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’ın Türkiye Partneri Hayatın Ritmi şirketinin iş ortağı olarak İzmir ve çevresinde Duygusal Zeka temelli Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık çalışmalarını yürütüyor.

İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitimi sürdürürken, öğrenmeye ve paylaşmaya olan tutkusunu kaybetmeksizin yollarının kesiştiği arkadaşları, yakın çevresi ve çocukları ile birlikte yolculuğuna devam ediyor…

Özgeçmiş için tıklayınız