Hayatın Ritmi olarak, Türkiye partneri olduğumuz Six Seconds Duygusal Zeka Organizasyonun 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlamaları kapsamında alt yapısını hazırladığı “İlişkiler için Duygusal Zeka” atölyesini, Özel Acıbadem Kavram Anaokulu’nda 3 Aralık’ta gerçekleştirdik.

Ebeveynlik macerasının başındaki genç annelerimiz ile bir arada olmak çok keyifliydi.
1,5 saat sürmesi planlanan oturum, paylaşımların yoğunluğu sebebiyle 2,5 saat sürdü. Katılımcılarımız bu çalışmanın sonunda kendileri ve iletişimle ilgili farkındalık kazandıklarını söyleyerek mutlu ayrıldılar.

Beyin tarzlarımız ve bunların iletişim üzerindeki rolü üzerine çalışmak için Six Seconds duygusal zeka değerlendirme araçlarından biri olan “Beyin Özet Profili’ni” kullandık.
Aynı beyin tarzına sahip katılımcılarımızın bir arada çalışarak ortaya koydukları projeler ve sunumları hem eğlenceli hem de yol göstericiydi.

Katılımcılarımızın geri bildirimlerinden bazıları:

“Eğitmenler konuya hakim, yön verme konusunda başarılı, sempatik, sizi anlamaya açık, şeffaf ve samimi kişiler. EQ hakkında uzun zamandır bilgi sahibi olmak istiyordum. Aktardığınız bilgiler oldukça faydalı oldu. Farkındalık yaratmış oldu. Teşekkürler.”

“Eğitimin içeriği, etkinliği, eğitmenlerin yetkinliği çok güzeldi. Çok memnun kaldım ve çok şey öğrendim. Kendimin farkına vardım. Çok teşekkür ediyorum.”

“Eğitimin içeriği; kafamın içinde yaşam tarzım sebebi ile kaybolmuş düşünceleri tekrar su yüzüne çıkarıp yeni bakış açıları ve çıkış yolları bulmamı en önemlisi karşı tarafı tanımam gerektiğini gösterdi.”

“Eğitimin içeriği benim için çok yararlıydı, hayatımda birtakım şeyleri değiştireceği için faydalı buldum.”
“İlişkilerin temelinde farkındalık olduğunu, önce kendimizin farkına vararak ailemizin içindeki ve çevremizdeki ilişkilere yön verebileceğimizi öğrendim. Böylece hayatı kendimiz için kolaylaştırabiliriz.”

“Öncelikle Bahar Hanım ve Erdem Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Çocuğunu büyütmek üzere çalışma hayatına vermiş olduğum uzun bir aradan sonra bana ebeveynlik rolümü de üstlenerek tekrar aktif bir hayata girme deneyimini yaşattınız.”

Dünya Çocuk Hakları Gününü onurlandıran bu değerli çalışmanın parçası olmaktan biz de çok mutlu ve gururluyuz.

author-avatar

Erdem Ercan Hakkında

Hayatın Ritmi eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketinin kurucusu, PCC ünvanlı profesyonel koç, eğitmen, danışman ve konuşmacıdır. Teba, Anadolu Efes, Gilan’da yönetici olarak görevler almıştır.12 yıllık profesyonel yöneticilik ve 13 yıllık girişimcilik deneyimine sahiptir. Duygusal Zeka konusunda önemli ekollerin sertifikasyonuna sahip olup Six Seconds'in ileri eğitmenidir. 13 yıldır Dugusal zeka alaninda adanmışlıkla çalışmaktadır. 1.500 saatin üzerinde koçluk, 2.000 saatin üzerinde Eğitim, 1.000 saatlik Danışmanlık ve 45 saat Konuşma tecrübeleriyle yurt içinde ve dışında önemli firmalarda basarili sonuçlara imza atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.