22 Nisan 2017 günü Faruk Ilgaz Tesisleri’nin yeşille maviyi bütünleştiren ilham verici atmosferinde yeni bir katılımcı grubu ile “Tango ve Koçluk” atölye çalışmamızı tamamladık. Katılımcıların kendi koçluk ve liderlik tarzlarında elde etmek istedikleri gelişim alanlarına daha yakından bakma fırsatı buldukları bu çalışma eğitici ve keyifli geçti.

Aktif olarak gerçekleştirdiğimiz, egzersizlerle öğrenmeyi daha da içselleştirme şansı yakaladığımız bu atölyede eğitimlerimiz John Leary Joyce (Academy of Executive Coaching kurucusu) ve Erdem Ercan (Hayatın Ritmi Kurucusu) kendi koçluk tecrübelerini Tango ile taçlandırarak kavramlara farklı bir bakış açısı ile yaklaşma olanağı sağladılar.

Özellikle Koçluk için gerekli yetkinliklerden biri olan “anda kalmanın” Tango’daki yansımasını net bir şekilde görme imkânı bulan katılımcılarımız, kendi liderlik tecrübelerinde de anda kalmanın önemini fark ettiler.

İçinde olunan koşullarla paralel gerektiğinde lider gerektiğinde takipçi kalabilmenin faydaları ve katkılarını da ele aldığımız bu çalışmada kendi deneyimlerini masaya yatırarak derin iç görü elde eden katılımcılarımız egzersizlerle keyif alarak öğrendiler.
Danışanları ile olan ilişkilerinde tıpkı Tango’da olduğu gibi lider veya takipçi olabilme “esnekliği” yakalayabilen koçların ne fayda yaratacakları yanında dans ederken yakalanan “akıcılığının” nasıl karşılıklı bağlantı ve empati sağlandığının da ele alındığı çalışma, katılımcıları profesyonel yaşamlarında da yararlanabilecekleri, uyum ve denge temelli bir altyapı sundu.

Çalışmanın her bir parçasının farklı bir aydınlanma yarattığı gün için katılımcılarımız ne dediler?

“John ve Erdem hocama çok teşekkür ederim. Servis ve salon oldukça iyiydi. Eğitmenler konularında çok yetkindiler. İçerik dolu ve her egzersizde kişi kendi ile ilgili bir şey keşfediyor. Bu da elinizde gerçek bir değer ile ayrılmanızı sağlıyor.”

“Erdem ve John’a çok çok teşekkür ederim. Grubun dinamiği ve geri bildirimlerini dikkate alarak atölyeyi yürüttüler. Eğlendim ve öğrendim. Atölye başlığı ile tamamen örtüşüyor. Kapsamlı ve keyifliydi. İnteraktif olması ve katılımcıları sürece dahil etmesi harikaydı.” Nigar

“Bilgisi, aktarımı, doğallığı ile hayran olduğum ve ilhan aldığım Erdem kendisi gibi çok değerli bir insanı daha hayatıma kattı. İkisine de çok teşekkür ediyorum. Tango ile tanıştım. Kendim ile yüzleştim. Bol egzersiz ile kalıcı etkisi olan bir eğitim oldu benim için.” Bahar Eyuboğlu

author-avatar

Erdem Ercan Hakkında

Hayatın Ritmi eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketinin kurucusu, PCC ünvanlı profesyonel koç, eğitmen, danışman ve konuşmacıdır. Teba, Anadolu Efes, Gilan’da yönetici olarak görevler almıştır.12 yıllık profesyonel yöneticilik ve 13 yıllık girişimcilik deneyimine sahiptir. Duygusal Zeka konusunda önemli ekollerin sertifikasyonuna sahip olup Six Seconds'in ileri eğitmenidir. 13 yıldır Dugusal zeka alaninda adanmışlıkla çalışmaktadır. 1.500 saatin üzerinde koçluk, 2.000 saatin üzerinde Eğitim, 1.000 saatlik Danışmanlık ve 45 saat Konuşma tecrübeleriyle yurt içinde ve dışında önemli firmalarda basarili sonuçlara imza atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.