Türkiye partneri olduğumuz Six Seconds’ın, duygusal zekayı daha fazla insanla buluşturmak için her yıl farklı konu başlıkları ile hazırladığı EQ Cafe etkinliklerini gerçekleştirmek, kendi dilimizde paylaşmak ve böylece bu olumlu değişim zincirini daha fazla kişiye sunmak bizim için inanılmaz keyifli ve değerli.

Duygusal Zekaya bir giriş niteliği taşıyan, somut ve uygulanabilir olduğu kadar eğlenceli geçen EQ Cafe çalışmalarımızı farklı şehirlerde ve birbirinden farklı gruplarla ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. “İletişim için Beyinler” başlığı altında düzenlediğimiz bu çalışmalar ile İzmir, İstanbul ve Ankara’da çok sayıda katılımcı ile bir araya geldik.

“İletişim İçin Beyinler” etkinliklerimizi,

  • İstanbul’da ODTÜ Mezunlar Derneği’nde 37 kişinin katılımıyla,
  • İzmir’de Six Seconds Network Lideri Özlem Demirci’nin liderliğinde 35 kişinin katılımıyla
  • Ankara’da ise Yaşam Aile Danışma Merkezi’nde, 28 kişiyle birlikte gerçekleştirdik.

Kullandığımız interaktif içerik, Beyin Özet Profili ve Six Seconds’ın EQ Gelişim modeli, beyin tarzları ve beyin tarzlarının iletişim üzerindeki rolü üzerinde çalışmak için çok önemli araçlar ve yol göstericileri oldu.

Çoğu Duygusal Zeka ile ilk kez tanışan katılımcılarımızın etkinlikten büyük bir keyif aldıklarını görmek ve onlarla öğrenme dolu bir gün geçirmek bizi çok mutlu etti. İşte katılımcılarımızın yorumlarından bazıları:

“Günlük hayatın koşturmacasında kendimize sormadığımız soruları sorma fırsatı bulduk. Kendimizi ve çevremizdekileri daha iyi anlayabileceğimiz anahtarları keşfettik.”

“Eğitim çok güzel planlanmış. Böyle kapsamlı bir konuyu bu kadar kısa bir sürede toparlamak açısından çok başarılıydı. Başkalarının deneyimlerinden yararlanarak kendimi tanımak çok güzeldi. Eğitmenimizin de konuya hakim olduğu anlatım tarzından açıkça gözüküyor.”

“Teorik bir eğitim yerine pratik uygulamalarla kısa zamanda farkındalığı artırması güzeldi. Eğitmenimiz güler yüzlü, ilgili, eğitimi aktivitelerle renklendireni dinleyiciyi aktif katılıma/konuşmaya yönlendiren bir eğitmendi.”

“Etkinlikler, paylaşımlar ve uygulamalı açıklamalar zihinde kalıcılığı arttırdığı için oldukça dikkat çekici.”

“Çok keyif verici bir çalışma oldu. Tüm yaşamımda kullanabileceğim bilgilere sahip oldum ve farkındalık oluşturdu. Eğitmenimiz pozitif ve akıcı anlatımı ile çok başarılıydı.”

Six Seconds’ın vizyonuna, EQ’nun dokunduğu daha fazla kişi kattığımız için çok mutluyuz. EQ Café çalışmalarımızı sürdürmek ve önümüzdeki yıllarda çok daha fazla kişi ile birbirinden farklı ve etkili konu başlıklarında bir araya gelmeyi hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.