Six Seconds Tüm Program

Duygusal Zekanın gelişimine kendini adamış ilk ve en büyük organizasyon Six Seconds’ın bilimsel, etkili ve ölçülebilir Duygusal Zeka Modeli ve envanterleri ile tanışın.

Hayatlarınızda olumlu değişimi başlatmak, duyguların bilgeliğini fark etmek, kendinizi tanımak, motivasyonunuzu korumak ve amaçlarınız doğrultusunda bilinçli adımlarla ilerlemek için, Six Seconds Duygusal Zeka Programı ile güçlü ve kapsamlı bir metodolojiyi keşfedebilirsiniz. Duygusal Zeka Profilleri, SEI Envanterleri, Liderlik Yapay Zeka Raporları ve koçluk görüşmeleri aracılığıyla derinleşin, somut uygulama adımları ile kişisel ve profesyonel yaşamınızda güçlü ilişkilerin ve üstün performansın kilidini açın.

Bu Sertifikasyonla Elde Edeceğiniz Kazanımlar

 • Dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu ve ICF iş ortağı olan Six Seconds’ın 1997 yılından itibaren sahip olduğu derin tecrübe ile geliştirdiği bilimsel model, değerlendirme araçları, ilke ve metotları deneyimleyerek öğreneceksiniz.
 • En son teknoloji ile güçlendirilmiş, eyleme yönelik yerleşik yapay zekaya sahip altyapısı olan Six Seconds değerlendirme araçlarını kullanacaksınız.
 • Beyin, duygu ve performans hakkındaki son araştırmalar konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Beyninizin, duygu ve bilgiyi nasıl harmanlandığını fark ederek beyin yeteneklerinizi ve tarzını nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz.
 • Etkinliğinizi arttırmaya yönelik Six Seconds Duygusal Zeka Testleri ve bu testlerden oluşan envanter ve raporlarını  (Beyin ÖzetBeyin YetenekBeyin Keşif) ve EQ Kontrol Tablosunu ne amaçla ve nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.
 • Six Seconds üç Duygusal Zeka Profili (Beyin Özet, Beyin YetenekBeyin Keşif ) + SEI, LiderlikYapay Zeka raporlarını, kendinizi değerlendirmek için yapacak ve eğitim öncesi Duygusal Zeka İleri Eğitmeni‐PCC koç Erdem Ercan ile 1 saatlik koçluk görüşmesi ile kendi kazanımlarınızı derinleştireceksiniz.
 • Beyin Profillerini 3, SEI Liderlik raporunu 5 danışanınıza, Yapay Zeka raporunuzu 1 danışanınıza uygulayacak ve bunlar üzerinden 2 saatlik mentorluk görüşmesini Erdem Ercan ile gerçekleştireceksiniz.
 • Kendinizin ve danışanlarınızın deneyimleyebilmesi için size sunulacak SEI profilleri ve raporları için toplam 362$’lık krediye sahip olacaksınız.
 • Six Seconds’ın zengin e‐kütüphanesine ve sertifika sahiplerine özel Bilgi Üssü’ne girebileceksiniz.
 • Duygusal Zeka yetkinliklerinizi arttırarak liderliğinizi güçlendirecek, kendiniz ve çalışma arkadaşlarınızın gelişimi için güçlü bilimsel araçlar kullanmaya başlayacaksınız.
 • Koçluklarınızda ve eğitimlerinizde kullanacağınız son derece etkili değerlendirme araçlarına sahip olacak, özel şifrenizle danışanlarınıza ve müşterilerinize bu araçları sunabileceksiniz.
 • Bu program ile Beyin Profilleri ve EQ Değerlendiricisi sertifikalarını (2 adet) almaya hak kazanacaksınız. Six Seconds kariyer yolculuğunda tüm süreçler için gerekli olan EQ Kilidini Açmak eğitimini de tamamlamış olacaksınız. Tüm programı 90 gün içerisinde tamamlayarak Duygusal Zeka gelişimini destekleyecek onaylı bir uzman olacaksınız.

Sertifikasyon Program Akışı

 • Duygusal Zeka ile ilgili makale ‐ video paylaşımı.
 • SEI Beyin Profilleri (Beyin Özet‐ Beyin Yetenek – Beyin Keşif) ve Liderlik raporu için envanter linkinin iletilmesi.
 • Duygusal Zeka Profilleri ve SEI Liderlik raporlarının envanterinin tamamlanması.
 • Profil ve SEI Liderlik raporlarınız üzerinden Duygusal Zeka İleri Eğitmeni‐PCC koç Erdem Ercan ile eğitim öncesi koçluk görüşmesi (1 saat)
 • EQ Kilidini AçmakBeyin Profilleri ve EQ Değerlendirici Sertifikasyonu (4 günlük uygulamalı eğitim).
 • Beyin Profillerinin 3 danışanınıza, SEI Liderlik Raporunun 5 ve Yapay Zeka raporunu 1 danışanınıza uygulanması.
 • Danışanlarınızla çalışmalarınız üzerinden Erdem Ercan ile 2 saatlik mentorluk görüşmesi gerçekleştirilmesi.
 • Beyin Profilleri Sertifikasyonu için değerlendirme dosyasının incelenmesi ve onaylanması.
 • Liderlik Raporu ve Yapay Zeka raporu görüşmelerinin onaylanması.
 • Süreç sonunda Six Seconds Beyin Profil Uzmanlığı ve EQ Değerlendirici Sertifikasyonlarına sahip olacaksınız.
 • Six Seconds Organizasyonu’nun sertifikalı bir üyesi olacaksınız.
 • Six Seconds kütüphanesi ve Bilgi Üssü’ne giriş yapabileceksiniz.
 • Kredilerinizi kendiniz alabileceksiniz (33 CCEU kredi sertifikasyon programı ile birlikte tarafınıza tanımlanacaktır).

Türkiye’de ilk kez Türkçe olarak 20-21-22-23 Aralık 2018 ve ardından 3-4-5-6 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşen Six Seconds Sertifikasyon Programlarımız ve bu programın lideri olan kurucumuz Erdem Ercan hakkında katılımcılarımızın görüşlerini derledik.  İş alanlarında değer yaratmak için Six Seconds modeli, felsefesi, ilke ve araçlarıyla çıktıkları Duygusal Zeka yolculuklarında, elde ettikleri kazanımlarını bizlerle paylaştıkları için kendilerine teşekkür ederiz.

Ne dediler?

Ayça Mumkule Erşipal – Duygusal Zeka (EQ) Koçu, Öğrenme Ortağı – ΔNΔHTΔR Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı
“Six Seconds öğretisi, bilimsel alt yapısı ve isabetli öz değerlendirmeye katkısı anlamında son derece kuvvetli. Dolayısıyla, bireylerin gelişim alanlarını tespit etmelerine yardımcı olurken bu alanlarda nasıl ilerleyecekleri noktasında da uygulanabilir metotlar sunuyor. Erdem Ercan, çok inanan biri ve bu hali duygusal zeka konusundaki tutkusu ile de bir araya gelince ortaya etkin bir program çıkmış oluyor işte… Bende aynı zamanda bir süpervizyon duygusu yaratan bu program için, canım meslektaşıma sonsuz teşekkür ediyorum. Daha yolumuz uzun… yol arkadaşlığı için de şimdiden teşekkür ediyorum 🙂 Sevgiyle…”

Selda Özçalık  – AKBANK Akademi Daire Başkanı
“Duygusal Zeka Sertifikasyon programı içerik zenginliği, sistematik yapısı ve dinamikliği ile gerçekten başarılı bir program. Bununla birlikte programı en özel ve farklı kılan şeyin, program öncesinde başlayan süreç olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki, her katılımcıya uygulanan değerlendirme testi ile oluşturulan kişisel raporlar üzerinden Sevgili Erdem Hoca ile birebir görüşme yapma imkanınız oluyor. Böylece programın ilk günü tüm katılımcılar program ve kendileri ile ilgili beklentiyi somutlaştırmış ve aynı zemine gelmiş oluyor. Bundan sonrası Sevgili Erdem Hoca ve harika ekibi sayesinde keyifli bir öğrenme deneyimine dönüşüyor.”

Özlem Sönmez Yazıcı – Profesyonel Koç PCC & ACPC
“Erdem Ercan samimi, eğlenceli, duyarlı, öğrenmeyi destekleyen bir eğitmen. Güçlü bir yapıya sahip, keyifli, bol öğrenmeli bir eğitimdi.  Teşekkürler Six Seconds ve Hayatın Ritmi.”

Nalan Öğüt Koray – MSD Türkiye IK Direktörü
“Eğitim oldukça yoğun ve doyurucu bir program. Ben hem modelleri, hem de eğitimin önce sizi keşfe yönlendirmesini çok doğru buldum, bundan da çok keyif aldım. Aradaki videolar tam yerine oturmuştu. Katılımcı kitlesi de son derece uyumluydu. Erdem, işini son derece zevk alarak yapan, iyi bir gözlemci ve enerjiyi yönetebilen iyi bir eğitmen. Hem onu dinlerken, hem seçtiği materyalleri deneyimlerken, hem de egzersizleri yaparken bu deneyimden zevk aldım. Doğru soruları sorduğu için kendisine teşekkür ederim.”

Kılıç Arslantürk – Eğitmen, Danışman, Mentor, Yazar
“Duygusal zekanın günümüzde yaşamın her alanında başarının en önemli kaldıracı olduğu artık herkesçe kabul görüyor. Bununla birlikte, bu çok önemli yetkinliğin doğru anlaşılması ve öğrenilmesi oldukça kritik. Six Seconds’ın metodolojisi Erdem Ercan’ın enerjisi ve bilgeliğiyle birleşince ortaya bambaşka bir etki çıkıyor. Hayatın Ritmi tarafından sunulan SixSeconds Duygusal Zeka sertifikasyon programlarını herkese şiddetle tavsiye ediyorum.”

Pınar Baykal – Lika Danışmanlık – Kurucu
“Duygusal Zeka uzmanlık eğitimi, içerik olarak son derece yoğun ve çok keyifli bir eğitim öncelikle. 4 gün nasıl geçti hiç anlamadık. Tasarım olarak kişinin kendi değerlendirmesinin yapılması ile başlaması katılımcının ilgisini hızla kendisine yönlendirmesini gerekli kılıyor ki bunun da duygusal zeka gelişiminin ilk adımı olarak ne kadar önemli olduğunu eğitim ilerledikçe daha iyi kavrıyoruz. Kendi farkındalığımız olmadan her şey çok havada kalırdı… Six Seconds duygusal zekayı ölçümlemek adına son derece bilimsel, sistematik bir metot geliştirmiş. Erdem Ercan insan odağını tanışma görüşmesinden hissettiren bir eğitmen. Önemsendiğinizi bu kadar çabuk hissettirebilmek herkesin harcı değildir. Güçlü bir empati yeteneğinin yanı sıra samimi bir yaklaşım gerektirir. Eğitim içeriğini böylesine hazmetmiş, kendi duygularının tanımını samimiyetle yapabilen birinin karşısında siz de kendinize kayıtsız kalamıyorsunuz. Size öyle bir ayna tutuyor ki tüm aktarım katılımcıların kafasına yerleşiveriyor. Zamanı iyi kullanıyor, anlatımını gerçek yaşam öyküleri ile tatlandırıyor, kısacası öğrenmeyi sizin için hem kolay hem de eğlenceli kılıyor. Her şey için hem Erdem Hoca’ya hem de Hayatın Ritmi çalışanlarına çok teşekkür ederim.”

Sinem Ük Çapa – Eğitmen, Koç ve Stratejik Yönetim Danışmanı, MBA
“Konusunda uzman, derin ve görünmeyeni görmekte usta biri Erdem Hoca. Eğitim bilimsel ve sistematik açıdan çok iyi. Kişiye farkındalık yaratarak kendi kendine buldurması yönüyle güçlü bir koçluk aracı.”

Berna Borağan – İK Uzmanı, Kıdemli Bilirkişi – Trio İK Danışmanlık
“Uzmanlaşmak istediğim, son derece önemsediğim ve bir o kadar da sevdiğim bir konu Duygusal Zeka konusu.  Konunun içeriği ve dokunduğu noktalar açısından ele alındığında da eğitimini verecek ve benim uzmanlaşma yolculuğumda el verecek kişinin de bir o kadar konuya aşık biri olması gerektiğini düşünüyordum çok uzun zamandır. O yüzden de bir türlü uygun program bulamıyordum kendime. Erdem Hoca’yı keşfedince doğru insanı buldum dedim. Bilfiil kendine tüm metotları uygulamış, duygusal olarak zeki davranmak için kendini eğitmeye emek harcamış ve halen de emek harcamaya devam eden, güven duyulacak bir kişi olması beni bu programa çekti. Hem mesleki hem kişisel hayat yolculuğumda ciddi katkıları olacağına inanıyorum.”

Six Seconds

1997 yılında kurulan Six Seconds, dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka Kuruluşudur. 25’ten fazla ülkede ofisleri ve temsilcileri olan organizasyonun ağı, 167 ülkeye ulaşmaktadır. Bugüne kadar 11.500 kişiyi Duygusal Zeka sertifikasyonu sahibi yapmıştır. Six Seconds, dünyada 1 milyar insanın Duygusal Zeka yetkinliklerini deneyimledikleri daha mutlu bir dünya için pratik, global ve bilimsel model ‐ araç ‐ ilkeler sunar.

Amaç

Duygusal Zeka gelişiminde, Duygusal Zeka Profilleri, SEI (Six Seconds Emotional Intelligence) Envanterleri, Liderlik Yapay Zeka Raporları ve koçluk görüşmeleri ile derinleşmek, bu raporları okuma ve değerlendirme yetkinliğine sahip olmak.

Süre

4 gün

Kimler Alabilir

Duygusal Zeka Beyin Profilleri ve Değerlendirici Sertifikasyonu eğitimine, iş ve özel yaşamlarında Six Seconds araçlarını kullanarak; hem kendi yolculuklarında, hem de çevrelerinde olumlu bir dönüşüm yaratmak isteyen herkes katılabilir. Uygulamaya yönelik çalışan bütün profesyoneller, eğitmenler, örgütsel gelişim profesyonelleri, koçlar, danışmanlar, psikologlar ve eğitimciler başta olmak üzere, dünyada bireylerin ve liderlerin sıklıkla kendi gelişimleri için tercih ettiği sertifikasyondur. Kendi alanında yegane olan bu eğitim, Duygusal Zekayı (EQ) iş ve günlük yaşamlarına katmak isteyen insanlar için idealdir.

Bilgi almak istiyorum.

Aşağıdaki formu doldurun. Size ulaşalım.