17062021104320572-pexels-le-vy-668553

Sözlerinizi Değiştirin Hayatınız Değişsin…

Güven, hayattaki her türlü performansımızı ve sicilimizi etkileyen, varlığımızı belirleyen somut bir değerdir. Güvenin düşük olması her şeyi etkiler. Her kararı, her iletişimi, her ilişkiyi yavaşlatır.

Güven, aynı zamanda, tıpkı duygusal zekâ gibi uygulanabilir, öğrenilebilir bir şeydir. Aynı bir çakıl taşı gibi kendinizden başlar ve başkaları ile olan ilişkilerinize… oradan da paydaşlarınız ve toplumla olan ilişkilerinize geçer.

Güven umutlu bir şeydir. Durum ne kadar kötü olursa olsun ya da size duyulan güven ne kadar az olursa olsun güveni kurabilir ya da yeniden kurgulayabilirsiniz. Güven, tüm kuyuları besleyen yeraltındaki büyük su kaynakları gibidir.

17062021104801499-degisen-is-hayati

Yeni Nesil Liderlik

Pek çok kurumda, rasyonel hedeflerin konma süreci oldukça nettir. Ancak yeterince iyi olmayan, davranışsal beklentilerin net olmamasıdır. Bu konuşmasında Karamercan, ‘Çalışan neye ihtiyaç duyuyor?’ sorusuna cevaplar sunuyor.

Çalışanın kurum bağlılığını artırmak için lidere düşen rollere değinen Karamercan, Six Seconds duygusal zeka modeli ile 8 duygusal zeka yetkinliğinin bu süreci iyileştirmek için oynadığı rolün önemini paylaşıyor.

Davranışlarınıza ve duygularınıza odaklanmak,  ‘Yeni Nesil Lider’lik kavramı ile EQ’nun ilişkisi ile ilgili farkındalık kazanmak için bu konuşmayı kaçırmayın.

17062021105903373-burcin-sinif

Okulda Size Öğretilmeyenler – Duygusal Zekayla Akıllı Olabilmek

IQ, EQ ve deneyim arasındaki bağı fark etmemize ,Six Seconds Duygusal Zeka Modeli üzerinden duygusal zeka ile ilgili farkındalık kazanmamıza destek olan bu konuşması ile Karamercan, hayatta daha verimli, başarılı ve mutlu olmak için okulda öğrenmediklerimizi bizlere aktarıyor.