07012020051817874 cemre kontaci c

Cemre Kontacı

Çevirmen – Editör – Metin Yazarı

Beşiktaş Anadolu Lisesi’ni okul üçüncülüğü ile bitirdi, Boğaziçi Ünviersitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca eğitim hayatını ve freelance çalışma hayatını birlikte götürdü, çevirmenlik ve editörlüğe bu dönemde başladı.

2015 yılından beri doğal ve sürdürülebilir yaşam ile temiz gıdaya ulaşılabilirlik için gönüllü olarak çalışıyor. Kooperatif ve derneklerde gönüllü olarak çalıştı, “Food, Earth, Happiness” ve “Internal Flight” başlıklı iki belgeselin, sayısız yazının ve videonun çeviri ile editörlüğünde yer aldı.

Ağustos 2018’den beri Hayatın Ritmi ekibinde aktif olarak çevirmenlik yapıyor. Sahip olduğu psikoloji temeli ve Gestalt ekolüne olan hakimiyeti ile Six Seconds’ın Duygusal Zeka modelini birleştirerek EQ envanterlerinin Türkçeye hakkıyla kazandırılması için çalışıyor. Çevirmenlik ve editörlüğün yanı sıra metin yazarlığı ve sosyal medya planlamasından sorumlu.

Joshua Freedman’ın Liderliğin Kalbinde kitabının düzeltmenliğini yaptı. 2019’da Six Seconds EQ Sertifikasyon Programına katıldı, sertifika edinim süreci devam ediyor. Sosyal psikoloji ve kişilik psikolojisi alanları ile sürdürülebilir yaşam ve ekoloji alanındaki çalışmalarını sürdürüyor.