Ekran Resmi 2024 02 19 14.13.02

Ebru Demir Koçak

Eğitmen, İnsan Kaynakları Danışmanı, Koç, Assessor

Ege Üniversitesi Gıda Teknolojisi, Medipol Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Boğaziçi Üniversitesi BÜYEM İnsan Kaynakları Yönetimi programını bitiren Ebru Demir Koçak, farklı sektörlerde 24 yıl süren geniş bir iş deneyimine sahiptir. Deneyimleri temel olarak, kariyer yönetimi, eğitim ve organizasyonel gelişim, yetenek yönetimi, mentorluk, koçluk, değerlendirme ve gelişim merkezi uygulamaları, performans yönetimi, çalışan deneyimi alanlarından oluşmaktadır.

1999 yılında Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması ve denetlenmesi rolü ile başladığı kariyerine, 2006 yılı itibariyle İnsan Kaynakları alanında devam etmiştir. İzgi Lojistik, Erdem Kıramer & Makas Kuaförlük, ISS Türkiye Tesis Yönetim Hizmetleri, Asset Global Lojistik gibi hizmet sektöründe farklı kurumlarda farklı seviyelerde yöneticilik yapmıştır.

Hizmet sektörü ve insan kaynakları alanında uzun yıllar süren tecrübe ile, 2021 yılında Çalışan Deneyimi alanında uzmanlaşmak üzere, Jacob Morgan Employee Experience Crash Course tamamladı. Kendisi NEO-PIR değerlendiricisidir.

2021 yılında Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan listede En Güçlü 50 İK Liderinden biri olarak yer aldı.

İnsanın, kendine yolculuğunun çok kıymetli olduğuna ve hayat boyu öğrenmeye olan inancıyla, 2021 yılında ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimini tamamlayarak, koçluk serüvenine başladı.

Özellikle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesine yönelik gönüllü olarak birçok STK’da koçluk ve mentorluk yapmaya devam ediyor.

2019 yılından bu yana Demirkent Araştırma ve Eğitim Vakfı Danışmanlar Kurulu üyesidir. 2022 yılından bu yana Dünya Gazetesi serbest köşe yazarlarındandır.